Wasze pytania, nasze odpowiedzi - czyli co chcecie wiedzieć

Tematy pozostałe po największym w historii SMFa projekcie.

Moderator:Avalanche

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-05-22, 20:21

Dlaczego Polcon jest taki wyjątkowy?

Dlatego, że Polcon to najstarszy polski konwent fanów fantastyki.
Dlatego, że jest imprezą wędrowną i co rok organizowany jest w innym miejscu organizowany przez lokalny klub fantastyki.
Dlatego, że podczas Polconu wybierani są laureaci Zajdla.


Nie każdy pierwszy lepszy konwent spełnia te wymagania.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2009-05-23, 11:15

Wyjątkowy jest również dlatego, że zwyczajowo przyjęto, że jest główną imprezą Fandomu. To w czasie forum Fandomu na polconach ustala się drogą głosowania miejsce organizowania kolejnych polconów. Wreszcie spora grupa fanów fantastyki z powodu braku czasu i środków jeździ tylko kilka razy do roku czy nawet tylko raz na konwent i dlatego wybiera Polcon, jako imprezę potencjalnie największą, na którą z obowiązku niejako, a nie tylko na zaproszenie organizatorów przyjeżdża dużo wydawców, autorów, recenzentów, redaktorów itp. Pewno, że kilka lokalnych konwentów, na które u zarania ich historii przyjeżdżało po 150 - 300 osób, obecnie rozrosło się do bardzo dużych i fajnych konwentów z bogatym programem, czego najlepszym przykładem są Pyrkon oraz Falkon. Ale nie zmienia to faktu, że Polcon pozostaje tym głównym konwentem, chociaż nie oznacza to, że odwiedza go zawsze najwięcej osób - tu w różnych latach różnie bywało.
Ostatnio zmieniony 2009-05-23, 11:17 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 2 razy.
Necro
aka
Good Necromancer

Beeka
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2009-06-12, 06:07
Lokalizacja:Rumia

Spotkanie z Mike'iem Carey'em

Post autor: Beeka » 2009-06-12, 06:17

Witam,
Przeglądam forum, przeglądam stronkę i nie mogę się doczytać którego dnia będzie spotkanie z Mike'iem Carey'em :) Może to przez godz padło mi na oczy hehe
Pozdrawiam, Beeka

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2009-06-12, 08:10

Dokładny dzień nie jest jeszcze ustalony, ale najpewniej będzie to piątek lub sobota, tak by jak najwięcej osób mogło się spotkać z tym bardzo ciekawym gościem.
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Piotras
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2009-08-18, 15:55
Lokalizacja:inąd

Post autor: Piotras » 2009-08-18, 16:10

Witam wszystkich serdecznie,
Jako że to mój pierwszy konwent mam pytania odnośnie sali wspólnej:
1. Czy będzie na sali coś innego dla gości oprócz podłogi? tzn. czy trzeba brać śpiwory i karimaty?
2. Czy miejsca dla gości będą jakoś wydzielone czy każdy pakuje się tam gdzie znajdzie miejsce?
3. Czy będą jakieś przegródki/zasłonki/cokolwiek zapewniające minimum prywatności np do przebrania się?
4. Skoro sala wspólna mieści się w budynku od WF, to prysznice itp. będą dostępne dla gości, prawda ?
5. Czy będzie jakaś możliwość bezpiecznego przechowanie swoich rzeczy(dokumentów, portfela itp.) ?

Awatar użytkownika
Jaqob
Mieszczanin
Posty:430
Rejestracja:2008-06-05, 16:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jaqob » 2009-08-18, 21:40

Dobra, po dzisiejszej wycieczce czuję się na sile aby odpowiedzieć na te pytania.

1. Tak trzeba brać swoje własne śpiwory/materace itp...
2. Pakujemy się tam gdzie znajdzie się miejsce.
3. Sala gimnastyczna to duża pusta przestrzeń. Możesz zawsze wejść do toalety i się przebrać
4. Będą dostępne prysznice, z tym, że jest 8 pryszniców męskich i 8 pryszniców damskich. Nie ma pomiędzy nimi żadnych ścianek/przegródek. Zainteresowanym korzystaniem z nich polecamy wzięcie jakiegoś stroju kąpielowego.
5. A tego akurat nie potrafię powiedzieć.
Skobel: Spróbuj tego, nie powinno pomóc

Awatar użytkownika
Douma
Wędrowiec
Posty:75
Rejestracja:2009-07-21, 18:30
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Douma » 2009-08-18, 22:08

Też dodam swoje 5 groszy, co do kilku punktów:
Ad2 dzisiaj padł pomysł coby na sali wspólnej wydzielić miejsca to przechodzenia, w celu uniknięcia nadeptywania osób leżących przez osoby przechodące, więc najprawdopodobniej będą takie jakby sektory albo coś w tym stylu. W każdym razie najprawdopodobniej będzie to jakoś zorganizowane
Ad5 Na sali wspólnej będzie ochrona i dodatkowo mała grupa gżdaczy, która w ciągu dnia będzie pilnować coby nikt nie powołany nie wchodził na teren,a także coby nikt nie miał kleptomani, tak więc myślę że graty można spokojnie pozostawić na swoim stanowisku sypialnianym, aczkolwiek polecam wszelkie cenne rzeczy możliwe do przenoszenia po prostu nosić ze sobą w miarę możliwości

Co do reszty punktów Jaqob odpowiedział w pełni:)

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-08-18, 23:38

Tak dziś robiliście obchód sali że nie zauważyliście wielkich kurtyn dzielących salę na trzy sektory :P

Komuś rzuty na spota spota nie wyszły :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2009-08-18, 15:55
Lokalizacja:inąd

Post autor: Piotras » 2009-08-19, 02:55

Dzięki Wielkie za wyczerpującą odpowiedź :D

Menoth
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2009-08-19, 15:25
Lokalizacja:Zabrze

Post autor: Menoth » 2009-08-19, 15:29

Dla mnie też będzie to pierwszy konwent, i mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sali wspólnej, czy będzie ona zamykana o którejś godzinie w nocy, czy bez problemu będzie można przyjść spać np. o 3 w nocy?

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-08-19, 16:49

Będę można :)

Trzeba tylko pamiętać by zachowywać się tak by nikogo nie obudzić.
Obrazek

tsequ
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2009-08-19, 18:54
Lokalizacja:Kraków

Post autor: tsequ » 2009-08-19, 18:56

Hej, małe pytanie - czy zamknięcie formularza akredytacji oznacza, że nie można już wysyłać nowych zgłoszeń? Polcon mi uciekł? :)

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-08-19, 20:16

Nie. To oznacza, że musisz zaakredytować się na miejscu, po przybyciu. I w tym celu odstać swoje.

Awatar użytkownika
Koshmaar
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2009-08-19, 22:54
Lokalizacja:Kraków / Siedlce

Post autor: Koshmaar » 2009-08-19, 23:02

Hej, też mam małe pytanie. Czy wiadomo co będzie w materiałach konwentowych które będą wydawane przy akredytacji na miejscu (jeśli w ogóle jakieś będą).

Chodzi o to że na stronie polconu jest wiele ciekawych informacji np o wyżywieniu, punktach programu, opisach punktów programu, mapek itp itd i zastanawiam się które trzeba drukować we własnym zakresie aby na miejscu być dobrze poinformowanym :-P


Btw fajny pomysł i dobre wykonanie z tymi ilustrowanymi przewodnikami dojazdów na miejsce

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-08-19, 23:13

Informator (dla pełnych - całkokownwetowych akredytacji) + antologia zajdlowska - dla pierwszych 300 osób które się zaakredytowały + 1000 dmuchanych mieczy świetlnych - dla wszystkich...

Aż musiałam edytować... teraz jest poprawienie...
Ostatnio zmieniony 2009-08-20, 18:29 przez Nurgling, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

ODPOWIEDZ