Łódzki Port Gier   Strona główna SMF
Forum S.M.F. Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
MMO - ktoś w coś gra?
Autor Wiadomość
orions
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-18, 19:42   MMO - ktoś w coś gra? [Cytuj]

...czyli inaczej Massive Multiplayer Online. Czyli jeszcze inaczej dosyć popularne sieciówki. WoW, Guild Wars, LOTRO, Ultima Online, Eve, itp. itd. Ktoś gdzieś korzenie zapuścił?

Ja osobiście ostatnio jeżeli już, to Lord of the Rings Online (fanom JRRT bardzo polecam, klimacik Władcy jest bardzo sensowny).

Czas jakiś temu skończyłem swoją przygodę z Ultimą Online, ale jakbyście szukali gry, gdzie można poprowadzić coś bliskiego sesji RPG, to lepszej nie znajdziecie. Po sieci krąży kilka darmowych serverów (np. POL), za pomocą których można (z pewną dozą wiedzy o skryptach, jakich UO używa) postawić świat i wspaniale się w nim bawić. W przeciwieństwie do nowszych produkcji (UO ma już coś pod 10 lat), w Ultimie MG może zmienić prawie wszystko, od otoczenia przez przedmioty po mechanikę walki i zasady gry. Naprawdę polecam - jedyny mankament to nieco nieprzystająca do dzisiejszych realiów grafika, ale kto by się tym przejmował.
[Profil] [PM] [E-mail]

DrD
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-18, 20:11    [Cytuj]

Mam WoWa ale jakoś znowu mi przeszła ochota w niego grać. Grałem na serwerze RP ale nie mogłem sobie stworzyć postaci która by mi do końca pasowała. Cały czas od nowa je losowałem :P
Chciałem Zobaczyć Guild Warsa więc może ktoś chciałby się wymienić na jakiś czas dłuższy lub krótszy? Niestety granie w WoWa opłacone mam tylko do 28 czerwca.
[Profil] [PM] [E-mail]

tattva
Mieszczanin

Wysłany: 2008-06-18, 21:03    [Cytuj]

Jak chcesz wyprobowac GuilD Warsa to moge ci dac klucz probny. To sobie zobaczysz jak tam rozgrywka wygląda.
[Profil] [PM] [E-mail]

orions
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-18, 22:16    [Cytuj]

Guild Wars jest przyjemny jako przerywnik, ale na dłuższą metę ma jedną cechę, która mnie odrzuca - jest w 80% nastawiony na PvP - nie mój typ.
[Profil] [PM] [E-mail]

DrD
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-18, 22:37    [Cytuj]

@tattva. No z nieba mi spadasz! :-)
A jak jest w GW z fabułą? Liczę właściwie na ciekawą historię.

Aha. Jak ktoś lubi lochy albo brak mu pomysłów na robienie własnych to może wypróbować Dungeon and Dragons Online (Osadzone w uniwersum Eberrona). 10 dniowe triale do zgarnięcia na głównej stronie gry.
Fajny jest głos narratora, niczym Mistrza Gry odpalający się w niektórych momentach. Niestety bieganie w drużynie, jak dla mnie, miało tą wadę, że wszyscy już znali dobrze lochy i kiedy ja chciałem sobie pozwiedzać to reszta już zdążyła obiec połowę.
[Profil] [PM] [E-mail]

tattva
Mieszczanin

Wysłany: 2008-06-18, 22:37    [Cytuj]

Co fakt to fakt. Problem jest taki że na kluczu próbnym możesz odnieść mylne wrażenie że gra fabularna jest główną częścią tej gry.

Tak nie jest . W GW chodzi o PVP , PVP no i jeszcze o PVP , a jak ci sie znudzi to masz w zanadrzu troche PVP.

:)
Ostatnio zmieniony przez tattva 2008-06-18, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

orions
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-18, 23:31    [Cytuj]

tattva - z tym PvP to dokładnie tak :D Chociaż musze przyznać, że fabuła Prophecies i Nightfall była całkiem fajna (Factions należy pod tym względem omijać szerokim łukiem). Nie miałem jeszcze niestety szansy zagrać w Eye of the north).

Hm, a DDO to chyba będę musiał spróbować.
[Profil] [PM] [E-mail]

tattva
Mieszczanin

Wysłany: 2008-06-19, 00:01    [Cytuj]

DrD: podaj @ to wyśle ci ten klucz.
[Profil] [PM] [E-mail]

Drapiąca
Osadnik

Wysłany: 2008-06-19, 08:50    [Cytuj]

A ja od jakiegoś czasu gram w WoWa. Oczywiście to kwestia subiektywna, ale wydaje mi się najlepiej zbalansowany ze wszystkich obecnie dostępnych MMO i z najlepiej rozwiniętą ekonomią.
W zasadzie jedyna rzecz, która wydaje mi się wadą, to fakt, że na serwerach RP (roleplaying) tak naprawdę roleplayingu praktycznie wcale nie ma; 3/4 ludzi to olewa albo i w ogóle nie wie co to roleplay :/
Fajne jest to że właściwie równie rozwinięta i dostępna na wszystkich poziomach jest gra i PVP i PVE, czyli każdy robi to co lubi. Na wysokich levelach najlepsze przedmioty mozna dostac zarówno z instancji (PVE) jak i z aren albo battlegroundów (PVP)

DrD
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-19, 12:37    [Cytuj]

@tattva. Skontaktujemy się. W parku, 3 zielona, nieobsrana gołębim łajnem ławka…(PW znaczy się ).

Ja gram/grałem na serwerze The Sha`tar i nie mogę narzekać. Jak się zaczynało RPować to inni też RPowali. Oczywiście grałem Hordą bo jak doszedłem do Goldshire to mi się odechciało grać Sojuszem ;-)

No i oczywiście WoW ma najlepsze machinimy :-)

http://pl.youtube.com/wat...B5267E4&index=2

http://pl.youtube.com/wat...B5267E4&index=1

http://pl.youtube.com/wat...feature=related
[Profil] [PM] [E-mail]

Jaqob
Członek SMF

Wysłany: 2008-06-19, 21:36    [Cytuj]

Ja gram w WoW'a na darmowym (czyt. nielegalnym) serwerze zwanym "Avalon". Mam do oddania postać, Troll, Hunter, 20 lv, Najlepsze możliwe na ten poziom itemki (oprócz peleryny), zero golda. Postać stworzył mi brat który przez pewien czas był tam adminem a teraz tworzy własny serwer obsługujący najnowszy dodatek.

nifelheim
Osadnik

Wysłany: 2008-06-22, 08:42    [Cytuj]

Ja także WoW (normalnie, płatnie). Z tym, że od dłuższego czasu nie mam czasu ;-)
Mam tam czterdziesty któryśtam lvl priesta.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Tjal
Członek SMF

Wysłany: 2008-07-20, 15:05    [Cytuj]

A grał ktoś może w Age of Conan ? Po sieci krążą bardzo dobre opinie na temat tego produktu, tak ze względu na mechanikę rozgrywki, jak i na dość niezły poziom rpgowości zabawy. Ja niestety nie znam nikogo kto by w tym siedział, ale może ktoś z was ma wieści z pierwszej ręki na temat tego produktu.
[Profil] [PM] [E-mail]

orions
Członek SMF

Wysłany: 2008-07-21, 19:32    [Cytuj]

Age of Conan, hmmm....

sam osobiście nie gram, ale mam znajomego który gra i z tego co on mówi (a co nieco u niego widziałem), to:

- bugi
- więcej bugów
- jeszcze więcej bugów
- masakryczne wymagania sprzętowe
- masakrycznie niedopracowana mechanika (tzn jest bardzo dużo ciekawych możliwości, tylko że spieszyli się z premierą gry i ich nie zaimplementowali - gra będzie świetna... za rok)
- masakrycznie niedopracowana treść gry, tak gdzieś w 1/3 rozwoju postaci kończą się questy i trzeba grindować moby, żeby rozwijać bohatera (ten sam powód co wyżej)

a teges, z plusów to tak:

- niesamowita grafika
- ciekawy system walki
- ciekawe podejście do świata (gra zdecydowanie nie dla nastolatków, krew leje się strumieniami, można odcinać łby, masakrować zwłoki i w ogóle) - jak ktoś lubi howardowskie klimaty, to tam się będzie czuł jak u siebie

Jak dla mnie - nie do grania, zresztą nie bardzo mnie saga wciągnęła. Ja tam dalej masakruje moje LOTRO.
[Profil] [PM] [E-mail]

orions
Członek SMF

Wysłany: 2008-07-26, 22:35    [Cytuj]

Tjalu, tak jak mówiliśmy na spotkaniu - oto linki:

The Chronicles of Spellborn - http://www.tcos.com - na to czekam z wytęsknieniem

Granado Espada - http://ge.iahgames.com - to jest wersja azjatycka (Singapur dokładnie), jest też wersja amerykańska, nazywa się Sword of the New World. Tak jak Nizioł mówił - niesamowita grafa, zwłaszcza laski, ale jest to yet another korean grinder.
Ostatnio zmieniony przez orions 2008-07-26, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]