Mass Effect 3

cRPG oraz inne gry komputerowe o tematyce fantastycznej

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Major
Osadnik
Posty:319
Rejestracja:2008-10-22, 09:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Major » 2012-03-14, 09:58

jeszcze nie wiem, nie pisz nic więcej...... :D

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2012-03-14, 11:35

Jestem blisko końcówki i prawdę powiedziawszy jestem nieco rozczarowany. Misje są średnio wciągające. Relacje z postaciami ciekawie budowane, ale się trzeba strasznie nachodzić. Póki co nie sądzę, żebym miał syndrom dwójki - zaraz po ukończeniu zacząłem jeszcze raz przechodzić (także jedynkę), żeby zobaczyć skutki. Ogólnie dobra gra, ale dwójka bije ją na głowę, a to co widzimy w trójce zakrawa nieco na popłuczyny fabularne.

Bioware coś wspominało o kolejnej grze w tym uniwersum (oczywiście bez Sheparda), ale będę się musiał poważnie zastanowić.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2012-03-14, 14:58

Po co ja grałem ME2 z dubbingiem skoro oryginalnie głos pod Baileya podkłada Hogan? Ileż ja straciłem! I Helfer jako EDI.
I tylko mimo, że Sheen to genialny aktor to nasz człowiek iluzja jakoś mi równie dobrze pasował...
No a poważnie brak mi tylko Kopczyńskiego i Szczerbińskiego. Polski Joker jednak miażdży angielskiego.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2012-03-14, 21:25

::::::SPOILER ALERT:::::: (tak na wszelki wypadek)

Właśnie skończyłem (3 dni grania, heh) i muszę powiedzieć, że gra jest fajna (nawet bardzo fajna), ale jednak pozostawia niedosyt. Przez trzy części budowali napięcie, po którym można by się spodziewać czegoś powodującego większy opad szczęki. Ogólnie jednak jest dobrze. System walki jest bardzo dynamiczy, przeciwnicy wymagający (banshee i brute...), historia poprowadzona dobrze i logicznie względem poprzednich części, mimo, że sprowadzała się właściwie do dopinania wszystkich wątków. Zakończenie, choć nie tak "badass" jak bym chciał, jest w porządku (pisanie petycji o jego zmianę uważam za bzdurę, jak ludzie myślą że są tacy mądrzy to niech sami napiszą scenariusz i zaniosą do któregoś z producentów). Jako zatwardziały fan serii mogę powiedzieć, że Bioware nie zawiodło, choć oczywiście mogło by być lepiej.

Cóż, teraz pozostaje tylko pomłócić trochę w multiplayera, a potem zacząć od nowa z kolejną postacią ^^
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2012-03-14, 22:11

co do zakończenia - mi jest jakoś smutno że wszystko się tak zakończyło - smutno i pusto jakoś - jeśli grze komputerowej udało się wywołać takie emocje to chyba dobrze o niej świadczy :-)

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-03-14, 22:31

eeeeeeeee a ja jestem zły i chce zae.... EA za wypuszczenie półproduktu ... lub może 1/30poroduktu ..... końcówka ME3 to porażka !!
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2012-03-16, 07:07

Skończyłem. Interesuje mnie drugie zakończenie, ale nie mam jakoś motywacji.

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-03-16, 18:16

SPOIL !!!!!!


eeeee drugie ?? tam jest jedno zakończenie z innym kolorem wybuchu ....
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Awatar użytkownika
RansomStark
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:773
Rejestracja:2009-06-03, 17:01
Lokalizacja:Łódź

Post autor: RansomStark » 2012-03-16, 22:46

SPOJLERY

powiem tak, o ile jeśli chodzi o samo przedstawienie to faktycznie zakończenia różnią się kolorem wybuchu - ale jeśli chodzi o faktyczne konsekwencje dla przyszłości świata gry - to różnią się diametralnie. Zabrakło dłuższej animacji pokazującej dalsze konsekwencje tego co się stało. Z drugiej strony jeśli ludzie grali 100 godzin tylko po to żeby na końcu jarać się supermegaepickim zakończeniem i teraz się czują zawiedzeni - no cóż , dla mnie ważniejsza była podróż a nie cel końcowy

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2012-03-16, 22:58

Nie jestem przekonany czy nie ma trzech kolorów. Zauważcie, że bez ostrego pogrania w wieloosobówkę macie tylko połowę punktów za zebrane zasoby. Ja dziś chwilkę pograłem w sieci i jest znośnie. Jakby co piszę się ewentualnie na jakąś zbiórę. Przydałoby się też porównać rankingi, więc jakby co to dajcie znać jak was znaleźć na Originie.

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2012-03-16, 22:58

.... konsekwencje tego co się stało ?? .... jest taki fajny filmik w sieci opisujący co się stanie :)
- nie ma skoków międzygwiezdnych
- brak większości cywilizacji (wybuch punktu skoku porównywalny jest z wybuchem supernovej = znika układ słoneczny i każdy układ w którym był punkt skoku ...)

jeśli chcesz to poszukam tego filmiku i wrzucę link
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

Awatar użytkownika
Major
Osadnik
Posty:319
Rejestracja:2008-10-22, 09:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Major » 2012-03-18, 10:51

NukeOn jak nie chce ci się przechodzić jeszcze raz, to włacz youtube. Tam są wszystkie zakończenia.

SPOIL ALERT!!!!
Sprawdzcie ten link.

http://www.shadowbroker.pl/news/2012/03 ... -spoilery/


[spoiler] Sugeruje on i wyjaśnia, że prawdopodobnie Shepard jest zindoktrynowany przez Żniwiarzy. Teoria całkiem mocno trzyma się kupy. Jeśli Bioware pociagnie ten wątek w DLC ( a wiadomo ze piersze DLC w kwietniu) to ja się na to piszę.
[/spoiler]

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2012-03-19, 12:20

@Major
Znam zakończenia - miałem na myśli, że chętnie bym przeszedł jeszcze raz i zobaczył drugie zakończenie, ale jakoś nie ciągnie mnie tak jak po ukończeniu drugiej części.

Zamierzacie się jakoś zgadywać na multi? Jeśli tak, to możecie mnie znaleźć po mailu i dodać do znajomych (zuhar@poczta.fm).

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2012-03-19, 13:16

PC?
Jak tak to po originie nie znalazłem.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2012-03-19, 14:01

Jakby co to ja gram na PC, można mnie znaleźć po mailu: poulsen85h@gmail.com , zazwyczaj grywam wieczorami (20-23).
Chicken is delicious because it is without sin.

ODPOWIEDZ