2 sesyjne Dark Heresy na mechanice Savage Worlds

Odprysk od kampanii głównej Dark Heresy z tematu założonego przez DrD

Stare rekrutacje
Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

2 sesyjne Dark Heresy na mechanice Savage Worlds

Post autor: Borsuuk » 2011-08-06, 23:19

Proponuję scenariusz na dwie sesje. Graczy 2-3 z pierwszeństwem dla uczestników kampanii głównej. Pierwsza sesja w czwartek 11/08, albo w kolejnym tygodniu.

Będzie w związku wydarzeniami z kampanii, ale obok głównych wątków. Wybierzcie jakoś demokratycznie (wg nowej ordynacji wyborczej), bo mam dwie opcje:

1. Steampunk/fantasy - haroiczna wyprawa przez dżunglę do mitycznej twierdzy na dzikiej planecie, ojczyźnie niejakiego gwardzisty Tudora.

2. Sensacja - śledztwo Adeptus Arbites w obłożonym kwarantanną sektorze Hive'u i pacyfikacja rebelii przeciw Imperium.

W obu przypadkach planuję klimat lżejszy niż typowe Dark Heresy: brawurowo, dynamicznie i ironicznie. Z bitwami taktycznymi na planszy heksagonalnej.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-08-07, 10:51

W czwartek pracuję do 21:/
Poza tym poniedziałki, środy i piątki mam czas od 18:20 ( o tej godzinie bym był u Ciebie) bo do 18 kursy mam... Ale nie patrzcie na mnie! Grajcie jak się da!
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-07, 22:34

No to wstępnie wtorek po długim weekendzie - 18:30.

Tylko wybierzcie, którą wersję mam przygotować: wiejsko-heroiczną, czy miejsko-śledczą?

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-08-08, 12:55

Następny tydzień odpada. Ale ponieważ ja miszczuję DH to możecie mnie nie brać pod uwagę.

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-08, 18:38

Ha ha ha!

To może nie będę oglądał się na nikogo i zrobię sobie sesję sam ze sobą? Mam nawet taki system...

Ale bez żartów. Na tą środę nie zdążę nic przygotować, w piątek chyba mnie nie ma wieczorem, więc poszukajmy terminu w ostatnim tygodniu sierpnia.

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-14, 20:44

Standard wraca z wakacji w przyszły weekend i też chciałby zagrać.

Mamy zatem trzech graczy na tydzień po 21 sierpnia. Wstępnie proponuję grę we wtorek.

Skoro nikt oprócz Brathaca nie wygłosił żadnych preferencji odnośnie klimatu sesji, zatem zagramy w opcję steampunkowo-fantasy.

Kaer IV

Obrazek

Okolice zamieszkane przez Tudorów to umiarkowany las deszczowy - zasnuta mglą zimna dżungla opanowana przez mech, paprocie, strzeliste skały i olbrzymie drzewa górujące nad grząską ziemią, bagnami i rwącymi potokami. Wiele dni drogi na południowy zachód chłód ustępuje tropikalnym upałom, a potoki zamieniają się w olbrzymie rzeki meandrujące przez bezkresne niziny, za którymi według legend znajduje się wielka woda. Na północy zaś, nieprzebyte góry sięgają skutymi lodem wierzchołkami nieba.

Górskie i rzeczne klany zamieszkują wioski i skalne twierdze. Zza kamiennych murów kilka dymiących kominami miast-państw pozwala na wymianę handlową między plemionami i dostarcza im broni palnej i dziwacznych wynalazków technomagów. Twierdze ludzi gwiazd to kamienno-żelazne góry jak piramidy wyrastające wprost z dżungli. Sami ludzie gwiazd są w oczach tubylców kilkoma plemionami tajemniczych istot, którzy porywają Gaela na niewolników, używają świetlistych muszkietów i zwyrodniałej technologii darowanej im przez Złotego Boga, którego kapłani podróżują po dżungli zbrojnymi bandami i "nawracają" klany.

Ludzie Gaela znają czarny proch ale z powodu wszechobecnej wilgoci najbardziej cenią sobie ciężkie miecze, siekiery i proce. Wierzchowce są nieznane, za wyjątkiem skrzydlatych Smoków i Orchidei, które wielcy bohaterowie potrafią zdobyć w najdzikszych ostępach.

Będziecie grupą bohaterów z klanu MacTudorów mieszkających w zimnych, deszczowych i porośniętych nieprzeniknionym lasem górach planety Kaer IV wysłanych ze specjalną misją do legendarnego miasta ludzi i Gwiezdnego Imperium.

Preferowane typy postaci:
- Wojownik plemienny,
- Technomag znający bluźniercze sekrety ludzi gwiazd,
- Druid warzący magiczne eliksiry i potrafiący przyzwać dzikie siły natury,
- Podróżnik, znający ścieżki i ludy Kaeru IV.

Jak widzicie koncepcja świata jest raczej bombastyczna i otwarta. Zatem wymyślajcie śmiało sami i podsyłajcie mi szkice postaci. Jeśli macie dostęp do podręcznika Savage Worlds, to poproszę o gotowe postaci. Raczej będę akceptował je bez zastrzeżeń. Technologia wyposażenia na poziomie czarnego prochu i średniowiecza, za wyjątkiem pojedynczych artefaktów na poziomie Imperium, albo rewolucji przemysłowej.
Ostatnio zmieniony 2011-08-15, 09:57 przez Borsuuk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-08-15, 11:18

Wtorek, 23 sierpnia mi pasuje.
SW nie znam ale postaram się poznać do tej pory;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!

DrD
Mieszczanin
Posty:791
Rejestracja:2008-06-03, 08:29
Lokalizacja:Lodz

Post autor: DrD » 2011-08-15, 14:48

Ja dam odpowiedź w środę wieczorem czy pasuje :]

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-08-16, 18:25

He he he;p I zaraz się okaże, że jedziemy ze starym DH;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-17, 22:27

Brathac? Ja jestem otwarty na opcje, tylko dajcie mi znać wcześniej.

DrD
Mieszczanin
Posty:791
Rejestracja:2008-06-03, 08:29
Lokalizacja:Lodz

Post autor: DrD » 2011-08-18, 00:40

No niestety nie mogę w ten wtorek :/

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-18, 18:27

Jeśli to ja mam prowadzić we wtorek (albo w środę - wypowiedzcie się), to do soboty wieczorem podeślijcie mi chociaż szkice postaci. System Savage Worlds jest uniwersalny z odchyłką na Sensację/Akcję (Pulp) więc każda koncepcja postaci da się ładnie opakować w parametry.

Darmowa Jazda Próbna na stronie GRAMELa.
Ostatnio zmieniony 2011-08-18, 18:27 przez Borsuuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-08-18, 20:25

Wtorek mi pasuje, środa - nie.
Postać...
Nie wiem kto kim gra. Chętnie bym dobrał postać uzupełniająca drużynę. Nie mam ulubieńca ani jakiegoś "muszę nim zagrać" z wyżej wymienionych.
Postaram się szkic jutro stworzyć ale zalatany jestem i nic nie obiecuję..
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Borsuuk
Osadnik
Posty:166
Rejestracja:2009-10-21, 13:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Borsuuk » 2011-08-18, 22:42

To jest Pulp - naprawdę wystarczą dwa zdania o postaci.

Sle skoro nie ma oddolnej demokracji, to będzie ludowa:

- Brathac - wiem, że chciał krasnoludzkiego wynalazcę, więc obsadzam go w roli karła-technomaga, "obcego" wśród górali klanu MacTudorów. Żyjącego w samotnej chacie na skraju wioski, zapewniającego czasem przydatne a czasem tylko magiczne gadżety wodzowi i starszyźnie. Od śmierci druida pełni też rolę kapłana i szamana... i nikt go publicznie o nic nie podejrzewa.

- Standard - tak mu dobrze szło z oryginalnym MacTudorem, że chyba może wziąć rolę jego brata, młodszego syna wodza klanu.

W ten sposób zapewniam sobie punkty zaczepienia do głównej osi fabuły.

Teraz proszę o pozostałe postaci. Dobrze, żeby miały jakieś oryginalne i wyraziste podejście do walki, bo ten element chcę kilka razy testować podczas sesji.

Zostańmy w takim razie przy wtorku 23/08.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-08-19, 07:17

Przepraszam, ale przed Polconem to nie dam rady się wyrwać. :-(

Zablokowany