Łódzki Port Gier   Strona główna SMF
Forum S.M.F. Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare ale jare
Autor Wiadomość
Krakov
Członek SMF

Wysłany: 2018-10-05, 12:43   Stare ale jare [Cytuj]

Rozmawialiśmy o tym kiedyś i może pora wcielić to w życie w jakiejś formie. Planuję przed ŁPG-iem (może nawet tym listopadowym) puścić cykl krótkich notek, w których polecalibyśmy stare gry z naszej szafeczki. Wiecie, chodzi mi o te tytuły, które mamy od tak dawna, że pudełka nie wyglądają już zbyt atrakcyjnie, często nawet nie przywozimy ich na ŁPG, a jednocześnie nie zamierzamy się ich pozbyć, bo "to przecież świetne gry są" a finalnie kurzą się gdzieś na półce i nikt w nie nie gra. Chciałbym spróbować zwrócić uwagę uczestników (a trochę i przypomnieć w naszym gronie), że poza nowościami jest też całkiem sporo starych, porządnych planszówek. No i można takie perełki wygrzebać z dna naszej szafeczki ;)

I tu moja prośba. Pomóżcie mi wybrać kilka takich tytułów, powiedzmy ok. 10. Chodzi mi wyłącznie o gry ze smerfowych zasobów, im starsze tym lepsze. Na pewno przychodzi mi do głowy Trybun, którego swego czasu chyba Kaimada mocno bronił. Sam grałem w to dawno, dawno temu i już niewiele pamiętam, ale może warto sobie odświeżyć. Ze swojej strony na pewno będę polecał Steama na przykład. Dajcie znać co Wy uważacie za warte wypromowania. Idealnie byłoby, gdybyście mogli również (teraz lub w przyszłości) napisać kilka zdań o tej grze - przedstawić krótko o co w niej chodzi i dlaczego uważacie, że warto poświęcić jej czas.

Janusz
Członek SMF

Wysłany: 2018-10-05, 12:50    [Cytuj]

Może coś w formie recenzji i przy okazji na profil ŁPG wrzucać przed wydarzeniem. 10 osób napisałoby recenzję jednej gry, 11 dusza z umiejętnościami polskimi sprawdziłaby te teksty i już coś mamy. Sam dołożyłbym cegiełkę od siebie.

sympara'menoi
Członek SMF

Wysłany: 2018-10-09, 23:47    [Cytuj]

Zawsze popierałam pomysł promowania takich gier.
Myślałam jeszcze nad tytułami i na razie przychodzi mi do głowy tylko jeden nowy: Pupile podziemi. Świetna gra, ale trudno mi ją polecać na ŁPG-u, bo instrukcja, choć fajna i humorystyczna, nie nadaje się do błyskawicznego wchłonięcia. Trzeba przeczytać w domu i może recenzja do tego zachęci. :P

Krakov
Członek SMF

Wysłany: 2018-10-10, 22:03    [Cytuj]

Od Pupili sam się swego czasu odbiłem, bo instrukcja wydała mi się właśnie trochę nieprzystępna. I jakoś pomimo tego, że opisy stworków w instrukcji były prześwietne, a autorem jest Vlaada to jakoś nie mogłem się przemóc...

Prezes mógłby też dorzucić trzy grosze od siebie. Swego czasu nawet praktykował przecież takie zapoznawanie ludzi ze starociami podczas sobotnich spotkań.

Zastanawiam się, czy Wysokie Napięcie się już nada do tej kategorii, czy jednak jest to tytuł, który ludzie jeszcze kojarzą? Manila i Niagara też były całkiem niezłe. W Cubę kiedyś grałem, ale prawdę mówiąc nie pamiętam jej zbyt dobrze. Widać szału nie było (tak patrzę po starszych tytułach na naszej liście).

[ ODPOWIEDZ ]