Smerfowe Mistrzostwa

Forumowe zgadywanki powiązane z fantastyką.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2018-06-22, 07:07

Naprawdę - poza Elmem - wszyscy stawialiście na zwycięstwo Argentyny? Toż oni ledwo na te mistrzostwa awansowali i nie mają drużyny ;).
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2018-06-22, 22:22

Pamiętajcie żeby obstawić...

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2018-06-23, 00:28

kaimada pisze:Naprawdę - poza Elmem - wszyscy stawialiście na zwycięstwo Argentyny? Toż oni ledwo na te mistrzostwa awansowali i nie mają drużyny ;).
Zgadzam się z Tobą co do tego, że oni niemal kuchennymi drzwiami na ten mundial awansowali, tylko że po tym drugim meczu widać, że oni po prostu mają kiepskiego trenera, który tych zawodników poustawiać nie umie. Bo grać w piłkę potrafią, ale w drużynie jakoś widać te indywidualności i różne sposoby gry, bo gracze grają w różnych ligach. Może w tym tkwi przyczyna tak słabego występu? Ale i tak nie spodziewałem się, że zagrają tak słabo.
Powiem szczerze, że sądziłem, iż po pierwszym meczu trener już ich zespół poprzestawia i bardzo się rozczarowałem.
A w kwestii jutrzejszych (w sumie już dzisiejszych) spotkań nie zdziwi mnie remis Niemców ze Szwedami, a w ostatniej kolejce przyjazny remis Skandynawów z Meksykiem, przez co w bardzo elegancki sposób i w białych rękawiczkach można by wykolegować naszych zachodnich sąsiadów z mistrzostw.
I zagrać im na nosie za słynny jeszcze dziś remis z Austrią z 82 roku chyba, gdy sensacyjnie przegrali z Algierią 0:1 i do wyjścia z grupy bardzo potrzebny był im remis z Austrią - do dziś pamiętam to słynne zdjęcie uścisku dłoni i szerokiego uśmiechu na gębie obu trenerów jeszcze przed meczem obu tych reprezentacji...

Lepszy numer wykręcili tylko Skandynawowie w 200_ (4-ym bodajże), kiedy do równoczesnego wyjścia z grupy obu tym zespołom potrzebny był remis minimum 2:2 lub wyższy bramkowo (1:1 nie wystarczało z powodu mniejszej liczby zdobytych goli przy podobnej różnicy bramek) i oczywiście... skończyło się 2:2. Ponoć wówczas niektórzy bukmacherzy nie przyjmowali zakładu na dokładny wynik 2:2 i remis w tamtym spotkaniu...
Wesoło bywało...
Ostatnio zmieniony 2018-06-23, 00:39 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 2 razy.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2018-06-24, 13:28

A mi niestety wczoraj sieć zrobiła przykry kawał, juz przy wysyłaniu maili były problemy i niby jakieś typy mi sie zatwierdziły, po chwili byłem wylogowany z portala, zalogowałem sie znowu i nadal cos nie tak, bo ostatecznie wczoraj jak sie okazało, nie poobstawiałem...
Ale trafiłbym tylko 6 punktów, więc nie należałbym do najlepszych:-)
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2018-06-24, 22:03

a gdzie 3 podsumowania. Elmo obijasz się :-P
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2018-06-25, 09:51

Podsumowanie Matchday 5 - nadrabiamy, pewnie Adamie nie możesz doczekać się wspomnienia o liderze :)



Poprzedni lider Necro spadł na 4 miejsce, ustępując koszulkę lidera Adamowi. Między nimi było dość miejsca dla Kaimady i Bombla.

Nie interesuję się piłką, więc nie rozumiem zaskoczenia, że Argentyna przegrała - dla mnie jakoś nigdy super nie grała :) ale będę posiłkował się komentarzem Kaimady:
Naprawdę - poza Elmem - wszyscy stawialiście na zwycięstwo Argentyny? Toż oni ledwo na te mistrzostwa awansowali i nie mają drużyny ;).
Polacy nas nie zaskoczyli, ale jak zawsze, większość z nas życzeniowo oddała głosy na ich wygraną.

W tej rundzie aż 4 zawodników zdobyła 12 punktów, byli to Adam, Sczep, MrHiccup, Iv.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2018-06-25, 22:37

Ja w tym roku obstawiłem całą fazę grupową przed turniejem i nic nie ingeruję w typy. Wychodzi chyba całkiem nieźle. Widzę cztery mecze którym typy bym zmienił, ale kontynuuję eksperyment.
Dziś strasznie szkoda tego Iranu. Powinni już z Hiszpanią zremisować i dzika świętować awans...
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2018-07-03, 00:43

Elmo dalej się obijasz. :-P ledwie 2 podsumowania na 7 etapów. Skandal :-P
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2018-07-05, 03:03

A mnie się chociaż raz udało wytypować wszystkich zwycięzców w 1/8 finału. Generalnie dużą zaskoczką było wysiudanie Hiszpanii z turnieju przez Rosjan, natomiast mam wrażenie, że sporo osób - mając na uwadze występy w grupach - jednak typowało zwycięstwo Szwajcarów ze Szwedami. Ja przyznam, że w tym zestawie stosunkowo najtrudniej było mi wytypować zwycięzcę w meczu Urugwaj - Portugalia. Bo Portugalia z Ronaldo w dobrej dyspozycji jest w stanie wygrać z potencjalnie lepszymi i wyżej notowanymi zespołami, ale za to Urugwaj ma dość dobrze poukładany zespół (przydałoby się to Argentynie), mimo że nie gra nadmiernie widowiskowo.
Za to mam niezła zagwozdkę przed ćwierćfinałami - na dobrą sprawę chyba w żadnym meczu nie ma zdecydowanego faworyta i tu chyba te typowania będą "na los szczęścia".
Zobaczymy!
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2018-07-06, 07:46

Ja w czasie fazy grupowej stawiałem na półfinały dla Anglii, Brazylii i Chorwacji. Dla mnie to.jednal faworyci swoich meczów ;).
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2018-07-06, 23:34

aż tyle osób postawiło na Brazylię? zaskoczyliście mnie, spodziewałem się, że o wiele więcej osób zagłosuje na Belgię.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2018-07-07, 09:05

Adam pisze:aż tyle osób postawiło na Brazylię? zaskoczyliście mnie, spodziewałem się, że o wiele więcej osób zagłosuje na Belgię.
Dwa i cztery lata temu byłem pewien medalu dla Belgów i teraz przestałem tej drużynie ufać.
Tak samo jak Francja w 2016 musiała zdobyć złoto, więc teraz też się wywróci. Tak mi się zdawało przed MŚ, a teraz jedną z tych drużyn zagra w finale.

Oby z Anglią...
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2018-07-10, 08:46

Podsumowanie


Tuż przed półfinałami nasze mocne top 3 wygląda następująco:
  • Adam
    Kaimada
    Forvald
Przy czym Kaimada do leadera traci 9pkt, natomiast Forvald 20 - więc zmiana w czołówce będzie bardzo trudna.

Osoby, które najlepiej do tej pory trafiały mecze to:
  • Forvald
    Blackbird
    Necro
Cała powyższa trójka, dwókrotnie zdobyła najwięcej punktów ze wszystkich w rundach.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2018-07-11, 07:40

Chcąc jeszcze to wygrać musiałem postawić na niespodziankę w tym meczu. Jak się wypracowało przewagę to można grać zachowawczo na faworytów. Nie udało się i strata do Adama jest już zbyt duża.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2018-07-16, 22:33

Pozwolę sobie dokonać podsumowania :)
Podsumowanie
W tegorocznym typowaniu wzięło udział dwudziestu śmiałków. Najskuteczniejszym typerem z dorobkiem 141 punktów i znaczną przewagą nad pozostałymi obstawiaczami okazał się Adam (podobnie zresztą jak cztery lata wcześniej). Słowa uznania i piwo absolutnie się należą - gratulujemy!

Na drugim miejscu z wynikiem 127 punktów uplasował się kaimada.
Na podium znalazł się także Forvald, który uzbierał punktów 116.

Na pochwałę zasługuje także to, że:
Blackbird zdobył najwięcej punktów za bonusy.
kaimada zajął drugie miejsce nie wygrawszy żadnego etapu ;)
Tjal jako jedyny z typujących prawidłowo wskazał zwycięzcę całego turnieju!

Końcowa tabela wyników prezentuje się następująco:
Obrazek


Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i "widzimy się" mam nadzieję za dwa lata w co najmniej równie licznym gronie :]
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

ODPOWIEDZ