DIY Man o'war

taki mały prywatny projekt

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

DIY Man o'war

Post autor: Noname » 2008-12-08, 19:53

Miałem swego czasu okazję zetknąć się z grą bitewną GW pt. Man o'war i jako że spodobała mi się naszła mnie ostatnio ochota na wykonanie jej we własnym zakresie (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Gra została ostatecznie wycofana ze sprzedaży 10 lat temu i chociaż nadal można trafić na figurki w ebay to nie mam zamiaru nikogo namawiać na ich kupowanie. Chodzi mi raczej o wykonanie jakichś "zamienników". Są osoby, które z powodzeniem próbowały wykonać modele statków do tej gry samodzielnie (patrz http://www.mapsandmoreshop.de/mow/), ale to dosyć skomplikowane i pracochłonne (chociaż nie da się zaprzeczyć że efektowne). Na początek więc zdecydowałem się na coś prostszego i pseudo-trójwymiarowego. Zorganizowałem skany wszystkich (no cóż...właściwie tych najważniejszych) kart, template'ów i żetonów oraz korzystając ze photoshopa i corela obrysowałem krzywymi beziera sylwetki statków występujące na ich kartach. Efekt jest mniej więcej taki:

Obrazek

Pytanie na koniec brzmi: Czy znaleźli by się chętni na rozgrywki z użyciem takich pseudo-figurek oraz kart i żetonów "własnej produkcji".

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2008-12-08, 20:52

Ja bym się pisał, o grze czytałem wiele dobrego. Pytanie tylko - masz wydrukowane komplety do gry czy druk własny?
Obrazek

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Noname » 2008-12-08, 22:28

Rincewind1 pisze:masz wydrukowane komplety do gry czy druk własny?
Hmm...nie rozumiem na czym polega różnica. Posiadam skany elementów tj. kart, template'ów i żetonów z gry wydanej przez GW. Konkretnie mam skany:

:arrow: karty statków z gry i obu dodatków + flota undead'ów zamieszczona w którymś WD
:arrow: karty broni przeznaczonej do ostrzeliwania flyer'ów
:arrow: terrain pieces (czyli wysepki, skałki, wiry itp.)
:arrow: template'y do oznaczania wraków i statków bez załogi
:arrow: template'y morskich potworów
:arrow: miarki do prowadzenia ostrzału
:arrow: template'y różnych dziwnych terenów/obszarów z dodatku Plaguefleet
:arrow: karty wizard'ów, chaos sorcerer's power track i karta grey seer'a
:arrow: karty magii dla wszystkich nacji
:arrow: karty man o'war i chaos reward

Natomiast nie mam (wyliczając te o których wiem):

:arrow: różnych żetonów pomocniczych np. do oznaczania trafionych miejsc, czy pożarów (aczkolwiek część z nich jest w podręczniku do gry)
:arrow: żetonów załogi

Można się bez nich obejść lub łatwo je zaprojektować i wykonać.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2008-12-08, 23:18

Chodziło mi o to czy sami mamy sobie wydrukować czy masz już wydrukowane :).
Obrazek

Awatar użytkownika
nifelheim
Osadnik
Posty:307
Rejestracja:2008-06-10, 10:52
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: nifelheim » 2008-12-09, 08:26

Hm, ciekawe. Ja bym chętnie zagrał w jakąś testową partię

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Noname » 2008-12-09, 10:26

Rincewind1 pisze:Chodziło mi o to czy sami mamy sobie wydrukować czy masz już wydrukowane :).
Wydrukowanie biorę na siebie, ale części kart nie da się tego zrobić od tak. Osoba która skanowała karty się nie popisała i czasami na siebie nachodzą lub są "ucięte" - to da się naprawić w photoshopie, ale wymaga trochę czasu, więc sprawa nie jest na przyszłą sobotę.

Na początek chciałem dowiedzieć się czy znajdę chętnych do tego (już wiem że tak) i wybrać dwie floty do pierwszej rozgrywki żeby nie musieć drukować wszystkich jakie są dostępne. Proponuję użyć dwóch flot z podstawki czyli do wyboru jest: Imperium, Bretonia, Elfy Wysokie, Krasnoludy i Orki - ograniczy to ilość rzeczy które trzeba wydrukować i przyśpieszy moment w którym będzie można rozegrać pierwszą bitwę (np. jeśli wśród tych flot nie będzie orków to nie muszę drukować orczej magii). Jeśli trzeba mogę napisać bardzo krótką charakterystykę wymienionych flot.

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:408
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2008-12-09, 11:22

A co z chaosem?
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Awatar użytkownika
Noname
Wędrowiec
Posty:110
Rejestracja:2008-10-12, 22:54
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Noname » 2008-12-09, 15:13

Szczep pisze:A co z chaosem?
Chaos jest i są też floty skavenów, chaos dwarfów i dark elfów, ale one wymagają wydrukowania dodatkowych rzeczy np. chaos nie nabywa kart man o'war (to takie upgrade'y dla statków) tylko chaos reward'y, czyli trzeba je wydrukować. Mniej roboty będzie jeśli na pierwszą prezentację zrobi się flot np. Bretonii i Dwarfów (oni w ogóle nie mają magii) niż gdyby przygotować starcie np. flot Imperium i Nurgle'a.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-02-25, 21:33

Hejka!
Znalazłem trochę statków do pewnej gierki, która jakiś czas temu pojawiła się i zniknęła ze sklepów. Statki są wykonane z kart plastikowych i całkiem fajnie wyglądają. Może da się je wykorzystać??
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
haggis
Wędrowiec
Posty:6
Rejestracja:2009-02-05, 11:12
Lokalizacja:k-ce

Post autor: haggis » 2009-03-08, 21:12

dopiero teraz to zauważyłem ale mam podstawke do Men`o wara
W podstawce mam 12 galer
wszystkie wzorniki (zwroty, ostrzał ....)
mam też niedokończoną bretońską flotę
galeon bez ożaglowania (ale z masztami), oraz kadłuby (czyli bez masztów) 6 korsarzy i 3 buconierki.
Mam zeskanowane dodatki (znalezione na sieci).
nieztety z dodatków potrzebne są karty magi dla skavenów i chaosu których nie mam.

ODPOWIEDZ