Krwawe randki

tu proponuje wpisywac propozycje na ustawki battlowe

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-14, 14:28

No to już rozpę mam ale przyznam,że tylko część z niej ma jakieś założenia... Reszta to zapchanie corami bo tak trzeba...może to jeszcze zmienię. Ale zobaczymy :-P Pierwsze koty za płoty jak to mówią ;-)
In the name of the Emperor I order you to die!!!

głosy
Wędrowiec
Posty:22
Rejestracja:2008-10-19, 12:32
Lokalizacja:Łódź

Post autor: głosy » 2009-01-15, 11:53

O której w sobote sie schodzicie na bitewki... to bym was odwiedził ? ^^
The evil are guilty, and create Law. The good are innocent, and create Justice.

Terry Pratchett

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-15, 12:09

Od 13 do wieczora jakoś...ale ja to czarno widzę :-P
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-17, 19:15

No i elfy mnie z lasu wywaliły :-( Ale jak na pierwszy raz nie było tak źle Jutro opiszę (zgodnie z umową) to co z bitwy pamiętam. A była naprawdę niezła
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:408
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2009-01-20, 13:01

Jakiś opis bitwy?
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2009-01-20, 15:22

To ja napiszę co i jak.

Ja miałem
Treemena, Waywatcherów, 2xGlade guradów, 2xdryady, 1xWardancerzy, 1xscouci

Z herosów Lord=Alter, z bow of loren, strzałami no armor save, i wardem 3+ na niemagiczne.
Hero alter z wardem 3+ do pierwszego nie udanego testu i helm of teh hunt (+1 ws +1A z szarży)

Generałem był hero bez kindreda z hail of doom arror

No i mag 1 lvl 2xdispel scroll

Flame miał

Czołg, maga 4lvl na pegazie, war priest na koniu, maga na piechotę 2lvl, i capitana na pegazie.

Z oddziałów, 1xdziało, 2xcrossbowmeni, 1xgreatswordzi, 1xpistoliersi i 1xscoucie i 1xkawalrie normlaną


Pierwsza turę miał flame.

Ale za bardzo nie miał do czego strzelać bo się pochowałem, rsuszł czołgiem w przerę między dwoma lasami, i magiem 4 tez tam poleciał (obaj magowie mieli magię życia). Działo miało misfie, a mag porzucał tro0chę w jedyny cel jak widział czyli dryady.

W mojej turze waywatcheszy spanikowali ( od terroru steamtanka) ja obstrzelałem maga 4, z hail of doom arror i altera dużego niewiele brakwoło aby tu zszedł został1 wound pegazowi i 1 magowi. Łucznicy stzralali 1 do kuszników, drudzy do pistoliersów, koszunicy zostali zredukowani bodajże do liczby 4. wardancerzy poszli na skrzydło, na drugim flam podjechał ostrożnie kawalerią naprzeciwko treemena, alter mały chowął się za domkiem, w domku siedzili scouci.

2 Tura flama, czołg ruszył pełnę parą i dojechał na styk do dryad, mag wycofał się i (i przy pomocy IF zabił dużego altera. W tym momencie źle to dla mnie wyglądało bardzo.


MOja druga tura,Waywacherzy się zebrali łucznicy podeszli sporo ryzkując, ale ostrzelali maga 4 z bliska, i spadł razem z pegazem. wardancerzy zasłonili częściowo łuczników przed szarżą pistoliersów.
na drugim skrzydle tremen odważnie wyszedł z zza domu, (działa miało misfire że dwie tur nie strzela), alter wybiegł z zza domku i wyłączył marszowy kawaleri flama. A ksuznicy pierwsi są no more.

3.Tura flama. Pistolieri (z war priestem) szarżują na łuczników , ale że zasłąnaiją ich wardancerzy muszą zrobić częściowo wella, co pozwla mi odpowiedziec na szarżę, od tsrzał gini 1 pistolier, flame nie zdaje paniki. wardancerzy traca sporo ze stanu w obstrzale, od drugich kuszników i scoutów. Na drugim skrzydle, capitan uciekł od terroru treemana. działa ma znowu misfire, Czógł podjechał do centrum i wypalił z działa parowego, objął dużo celi, ale nie zranił prawie nic. Moim scoutom w domu zaczął padac deszcz na głowę i przemokły im łuki. Greatswordzi są już mniej więcej w połowie planszy.


W mojej turze treeman deklaruje szarże na kawalerię ale brakuje jakieś półtora cala, alter mały wyłącza dalej kawaleri marszowy. a Mój genek z pojedynczego łuku zadaje ranę steam tankowi. Wardancerzy zasuwają do przodu.

Resztę, później.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 15:23 przez Silvanel, łącznie zmieniany 1 raz.

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2009-01-20, 17:32

Czarta tura, flame szarżuje kawalerią na treemana, war priest się nie zbiera, wardancerzy ostro obrywają, steam tank przestrzeliwuje nad generałem. Tremen zdostaje wounda, sam zabija dwóch i zdaje breaka.


Moja czawarta , alter szarżuje działa, genek zadaje drugiego wounda steam tankowi!, greatswordzi pod obstrzałem, wardancerzy szarżują kuszników dochodzi ich 2. Tremen zabija koljnych dwóch rcyerzy i ci nie zdają breaka (zostaje 1 wię ueika już do końca). Alter misuje wszytskie 5 ataków w obsługę działa ale zdaje breaka. wardancerzy zabijają dwóch, kuszników, ci uciekają ale wardancerzy ich nie dogonią.
Steam tank nie ma za bardzo co robić.

5 flama, zbierają się ksuznicy, greatswordzi pra do przodu. Steam tank zabij 7 łuczników z działa. Alter zabija 2 działonowych, ostatni się łamie, alter go dogonia ale wybiaga z aplanszę. scouci męczą moich łuczników na koniec bitwy zostanie ich 3.


Moja, wardancerzy szarżują , (są zablisko aby kusznicy mogli odpwoiedzieć) Greatswordzi panikują od obstrzału. Wardancerzy zabijają 4 kuszników, ci wybiegają za plansze.


6.Greatswordzi się zbierają , czołg za bardzo niema co robić.

moja, gretaswordzi zdają panikę, zabijam za mało aby spanikowac scoutów flama.


Ostatecznie, Flamowi zostaje, mniej niż połowa greatswordów (w nich mag II), czołg z 8 woundami i scouci.



Mi, Mały alter, generał, mag. Treman, mniej niż połowa z obu łuczników, waywacherzy, scouci, ponad połowa z 1 dryad i 2 wardancerów. Różnica punktowa około 1000pkt.

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:408
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2009-01-21, 08:02

Fajna bitwa musiała być.
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-21, 10:50

A miałem z fabułą opowiedzieć :-( No nic..
Zwróćcie tylko uwagę,że gienio elfów zranił czołg 2x ze zwykłego łuku! S:3!!!
A czołg tylko jedną turę nie miał co robić: w 5 strzelił z parowego w drugich wardenów a w 6 śmignął kulką w bok pierwszych kosząc 7:)
Ale najfajniej było jak ledwo żywy mag spowodował,że las rozerwał na strzępy Lorda elfów - musiał mieć głupią minę!
Kluczowym momentem było powstrzymanie przez Sila uleczenia mojego maga - 2 leczenia do pełnej żywotności w jednaj turze - oba powstrzymane :-(
No i nie wspomnę o armacie - 2 misfire na bitwę i to w sumie wszystko co zrobiła :-/
Ale jak na pierwszy kontakt z uszatymi nie było tak źle! Już mam kilka pomysłów na następny raz ;-)
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Major
Osadnik
Posty:319
Rejestracja:2008-10-22, 09:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Major » 2009-01-21, 17:32

O lol. Ten łuk to przesada, ale Sil zawsze miał tendencje do zadawania takich dziwnych ran.:) Michał ja nie wiem jak ty to robisz ale ilość missfirów jaką ciskasz jest straszna.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-21, 22:39

No wiem..miałem kość przez okno cisnąć ale nie mam drugiej na razie;p
Chyba za dużo oczekuję od moich artylerzystów i są panowie za bardzo zestresowani;p
Ale czołg strzelił 2 razy swoim cannonem i nie wybuchł
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2009-01-21, 22:47

Kupujesz lewy proch :). Tylko krasnoludzki zapewni ci stabilność na polu bitwy. :D
Ostatnio zmieniony 2009-01-21, 22:48 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2009-01-22, 15:58

Ma ktoś ochotę zagrać w ten weekend (zakładając że jest zebranie etc.)

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-01-22, 21:54

Ja bym się chętnie odegrał ale w pracy siedzę :cry:
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Bombel
Szlachcic
Posty:1409
Rejestracja:2008-06-04, 17:06
Lokalizacja:

Post autor: Bombel » 2009-01-23, 17:05

ja terz cos bym popykal ale musze wiedziec na ile p.

jak co to kom. 604648854
Szalony jestem bo widzę
rzeczy których inni nie widzą
Szalony jestem bo myślę tak jak
inni nie myślą ...

ODPOWIEDZ