BSG - czyli Bij Starego Grata

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-16, 22:19

Final Five to nie bonusy. To są karty, które jeśli ktoś podejrzy to natychmiast wykonuje tekst który tam jest. W stylu: owner of the card is executed, you are executed, activate all cylon ship, you are sent to the brig itp.
Aczkolwiek to dziala i na cylonow i na ludzi. Jak sprawdzalem lojalke Obcego to bylo: "tylko zeby nie mial you are executed" bo bym po kilku turach obudzil sie w resurection shipie.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2011-01-18, 10:53

Statystyki w BSG się na wiele nie zdadzą. Jak w bardzo dawnych czasach kupiliśmy podstawkę, to po pierwszych kilku partiach było "kilka do zera" dla cylonów. Potem nauczyliśmy się trochę efektywniej grać (wyobrażacie sobie, że kiedyś uznawaliśmy komitet za kiepską kartę? :)) i się wyrównało.

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-18, 21:35

Jestem bardzo ciekaw o ile inna będzie rozgrywka, bo w sumie taktyki, w szczególności ludzi, się wykrystalizowały do tego stopnia, że granie wbrew słusznym rozwiązaniom grozi wsadzeniem do briga ;P

Kto w ogóle przyniósł ten tytuł na poprzednie zebranie (nie wiem czy SMFowy, będzie już w tą sobotę), z chęcią bym przed przyjmowaniem rozegrał partyjkę :>

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2011-01-18, 21:47

Dodatek przytaszczył ze sobą Kaimada, więc to od jego łaski lub niełaski zależy czy sobie zagrasz Tjalu ;]
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-19, 12:36

Tjal pisze:Kto w ogóle przyniósł ten tytuł na poprzednie zebranie (nie wiem czy SMFowy, będzie już w tą sobotę), z chęcią bym przed przyjmowaniem rozegrał partyjkę :>
A kto mógł przynieść? :roll:

Tak tak w sobotę gramy na większą ilość osób.

Btw myślę czy by nie zagrać z wariantem Human Friendly czyli wszystkie zasoby +2 i na 7. Tak, żeby grę przedłużyć. Bo mam wrażenie że ta gra po prostu nie wybacza błędów w stosunku do nowych rzeczy. Mam już pewne przemyślenia czego zdecydowanie zabrakło, ale nie wiem czy zagram człowiekiem także :-P.
A no i btw wydaje mi sie ze z tym dodatkiem na 7 oprócz cylon leadera największe szanse na wygrane ma drużyna: Foster, Cain, Starbuck, Dee, Anders, Gaeta / Foster, Cain. Starbuck, Dee,Cally, Helo.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-01-23, 12:22

Pierwsza próba Exodusa za mną, wrażenia na razie dość pozytywne, chociaż że większości potencjału nie mogliśmy tak naprawdę sprawdzić, z racji że gra była pod bardzo ostre dyktando tosterów, niestety osoby lepiej znające zasady i głośniej krzyczące dość łatwo opanowały grę.

Zalety i wady dodatku które już widzę

+ taktyki diametralnie się zmieniają, inne postacie stają się nowymi gwiazdami (nadszedł czas pilotów)

+ wszystkie części dodatku na razie grają dobrze, nie było efektu nowej caprici, czyli że jakieś usprawnienie chce się wywalić od razu do kosza.

+ zasady są dość łatwe do wprowadzenia, już przy pierwszej rozgrywce wszyscy spokojnie korzystają z dobrodziejstw nowych usprawnień

+ ostre przesuniecie balansu na stronę cylonów powoduje że
a) wreszcie jest seans spróbować wariantu human firendly w zasobach
b) zanim się wszyscy nie wyszkolę, będzie parcie na to, kto kiedy zwycięży ludźmi, co na pewno odświeży tytuł.

- granie dla nowej osoby człowiekiem przy dodatku może być wręcz zniechęcające

- kryzysy są bardzo nierówne pod względem poziomu trudności, te z dodatków są o wiele groźniejsze od tych z podstawki, jeżeli gracz otrzymają serię nowych kryzysów może ich to ładnie zmieść z powierzchni.

Chciałbym za dwa tygodnie zagrać w 5 osobowej ekipie bez cylon lidera, od 13 w ŁDKu, kto by się pisał na taki eksperyment :> ?
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-01-23, 12:50

Za 3 możemy :-P. Aczkolwiek myślę o graniu na 6 z Sympatheticiem.
Tjal pisze:niestety osoby lepiej znające zasady i głośniej krzyczące dość łatwo opanowały grę
Dzięki, ale jednak głośniej krzyczy Borek
Ostatnio zmieniony 2011-01-23, 13:10 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gidea
Wędrowiec
Posty:9
Rejestracja:2011-03-16, 19:59
Lokalizacja:Szumland

Post autor: Gidea » 2011-03-23, 21:44

Hej. Czy są jacyś chętni na partyjkę BSG w najbliższą sobotę?? 3 osoby zjawią się na bank, dodatkowo jedna deklaruje, że "być może dotrze", ale potrzebujemy również jakiegoś doświadczonego, rozgarniętego przewodnika <a najlepiej dwóch>. Niestety to będzie nasze czwarte <niektórych dopiero drugie i pierwsze> podejście i póki co jeszcze nie załapaliśmy wszystkich niuansów tej fantastycznej gry. Do tej pory mieliśmy styczność tylko z podstawką <plus raz pegasus>. Tak więc chętnych proszę o jakiś znak życia i dobrej woli :) Planujemy zjawić się tak koło 14.00 w sobotę....

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-03-23, 22:31

Ja wam tylko poradzę - grajcie koniecznie z Pegasusem i koniecznie bez New Caprici.

A dla bardziej zaawansowanych graczy: Exodus rulez.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
Gidea
Wędrowiec
Posty:9
Rejestracja:2011-03-16, 19:59
Lokalizacja:Szumland

Post autor: Gidea » 2011-03-23, 22:41

Taki jest plan :D Potrzebujemy tylko kompletu ;-)

Smoczyca
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2011-03-20, 12:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Smoczyca » 2011-04-03, 09:47

Notatka z zaświatów po wczorajszym pogromie ;-(

Ujawnieni Cyloni nie mieli prawa zagrywać na siebie nawzajem np. rozkazów prezydenckich.
Wg instrukcji (strona 20, ;-)) Cylon może wykonywać tylko akcje wynikające z obszaru, na którym stoi, a nie z kart umiejętności lub Kworum.
Czyli paskudne tostery jak zwykle oszukiwały.

Następnym razem Wam uciekniemy.
No chyba że spróbujemy z Exodusem ;-)

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-04-03, 10:25

Mogą zagrywać Treachery Cardy :-P
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Smoczyca
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2011-03-20, 12:16
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Smoczyca » 2011-04-03, 10:29

To trzeba będzie przeżyć...

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2011-04-03, 10:41

Tak coś mi się wydawało, że z tymi rozkazami było coś nie tak, tostery nigdy aż tak ludziom nie byli w stanie dowalić. Muszę dokładnie przestudiować instrukcję...
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
Borek
Członek Wewnętrznej Rady
Posty:245
Rejestracja:2009-03-25, 20:57
Lokalizacja:Aleksandrów Łódźki

Post autor: Borek » 2011-04-03, 11:37

Ujawnieni Cyloni nigdy nie mogli zagrywać kart, w tym rozkazów prezydenckich. Mogą korzystać tylko z lokacji Cylońskich. Znów Cylon Lider może używać kart jak normalny gracz tylko podczas inwigilacji (czy jakkolwiek to się nazywało)

ODPOWIEDZ