Gry planszowe i nie tylko

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Tidus
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-04-24, 22:27
Lokalizacja:Łódź

Gry planszowe i nie tylko

Post autor: Tidus » 2014-04-24, 22:33

Witam
Jestem tu nowy od jakiegoś czasu wróciłem do planszówek a nawet skusiłem się na Star Wars LCG, ale nie mam z kim grać słyszałem że w ŁDK-u w soboty coś się dzieje ale dokładnie chciał bym się dowiedzieć co i jak jakie dni , godziny czy są jakieś gry czy tylko swoje itd :)
Za info serdecznie dziękuje :)

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-04-24, 22:44

Jedna osoba bodaj jeszcze nie sprzedała swojej kolekcji Starnych Warsów LCG, toteż możesz do niej zagadać, bo też by pewnie pograła.

Jakie konkretnie rodzaje gier cię interesują?

Tidus
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-04-24, 22:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tidus » 2014-04-24, 22:52

Ogólnie jestem otwarty :) ostatnio zakupiłem Horror w Arkham i jest ok ale chętnie bym sprawdził inne tytuły słyszałem o legendzie twilight imperium ale sadze że trudno będzie kogoś znaleźć :)

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Re: Gry planszowe i nie tylko

Post autor: sympara'menoi » 2014-04-25, 00:19

Tidus pisze:jakie dni , godziny
Soboty (jak już wiesz), zwykle 13-21. Czasem może się coś zmienić (np. później zaczynać), dlatego warto sprawdzać na głównej stronie Smerfa. Miejsce: trzecie piętro. :)
Tidus pisze:czy są jakieś gry czy tylko swoje
Zdecydowanie nie tylko swoje. ;) Czasem ktoś coś swojego przynosi, ale generalnie nie jest to konieczne, bo stowarzyszenie ma masę własnych. Wystarczy wejść do sali, wybrać grę ze stolika i poprosić kogoś o wytłumaczenie zasad.
Z tego co mi wiadomo (bądź nie wiadomo), Smerf nie ma Twilight Imperium. Ale polecam grę podobną, ale szybszą (3-4h): Eclipse. Albo cokolwiek innego. Skoro jesteś "ogólnie otwarty", to znaczy, że przed Tobą masa wypróbowywania. :) Po prostu trzeba przyjść i sprawdzić.
symparanekromenoi

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Re: Gry planszowe i nie tylko

Post autor: Avdima » 2014-04-25, 03:32

Tidus pisze:Witam
nawet skusiłem się na Star Wars LCG, ale nie mam z kim grać
Niestety, ale na zebraniach SMF nie mamy regularnych spotkań karciankowych, jednak powinieneś wiedzieć, iż kiedyś były i namiętnie cięto zarówno w Gwiezdne Wojny jak i Androida. Teraz mocno temat przycichnął, ale myślę, że ktoś jeszcze swoje talie chowa po domach i można będzie z nim zagrać.

Ja posiadam wszystko do końca cyklu Hoth, więc jeżeli będziesz chętny, a ja znajdę czas (będzie duży problem w soboty), możemy zagrać. Dawno w to nie grałem, musiałbym przygotować talie od podstaw, mam wszystko rozłożone po albumach.

Jeżeli pasuje Ci tydzień roboczy, możemy się któregoś dnia umówić na kilka gier, daj znać przez pm.
Ostatnio zmieniony 2014-04-25, 03:32 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jet
Osadnik
Posty:171
Rejestracja:2010-12-03, 22:18
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jet » 2014-04-25, 12:59

Powtórzę po pozostałych i zaproszę na spotkania. Grono otwarte, żadnych wejściówek czy wymagań poza ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania (wystarczy znać podstawy, wariant zaawansowany opcjonalny, acz mile widziany).

Co do Star Wars LCG, polecam przyjść na spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, który spotyka się również w ŁPG. Zakładam że część z nich wciąż gra i ma się dobrze.
http://lfsw.pl/
Albo możesz zagrać w masę lepszych gier u nas, jak wolisz.

Tidus
Wędrowiec
Posty:3
Rejestracja:2014-04-24, 22:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tidus » 2014-04-25, 21:43

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. W tą sobotę nie dam rady wpaść ale myślę że w przyszła zajrze moze kogoś z was spotkam :) jeszcze raz wielkie dzięki za pierwsze wskazówki :)

ODPOWIEDZ