Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Hypatia
Mieszczanin
Posty:679
Rejestracja:2010-02-18, 00:20
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Hypatia » 2011-05-24, 10:37

Na każde. :-) Spotykamy się co sobotę w godzinach 15-21 w Łódzkim Domu Kultury. Jeśli zebranie jest z jakiejś przyczyny odwołane, informacja na ten temat pojawia się na stronie głównej Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy! :-)
"You're just jealous because the voices only talk to ~me~."

"Może mój problem tkwi w tym, że jestem cylon hejterem. O przepraszam, tosterosceptykiem."

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2011-05-24, 13:29

Witamy świeży narybek !
Na spotkanie wystarczy po prostu wejść i się przywitać. Nikt wywalony nie będzie na pewno.
Wiem, że pierwszy raz jest stresujący ale przemóc się warto bo ryzyka nie ma żadnego.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
Zireael
Wędrowiec
Posty:7
Rejestracja:2011-05-23, 23:48
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zireael » 2011-05-24, 16:31

Dużo jest osób na tych zebraniach? I w jakim mniej wiecej wieku?
no i jeśli dobrze zrozumiałąm to mam wejść do łódzkiego domu kultury i spytać się : "Przepraszam , któredy na zebranie smerfów?"
"Do you live, do you die, do you bleed... for the Fantasy?"

Awatar użytkownika
Poulsen
Osadnik
Posty:317
Rejestracja:2010-02-24, 12:52
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Poulsen » 2011-05-24, 17:32

Zebrania zazwyczaj odbywają się na trzecim piętrze ŁDKu, w sali 313. Jeśli tam nas nie będzie poszukaj w innych salach na tym piętrze. Można wejść po schodach lub wjechać windą, nikt nie będzie się czepiał ani żądał dokumentów ;]

Na zabraniach pojawia się od 10 do 40 osób, zależy od pory roku i fazy księżyca ;] Średnio jest około 20-25 osób. Przychodzą do nas ludzie w każdym wieku, od kilkunastu do kilkudziesięciu lat i, jak już zostało to powiedziane, wszyscy są mile widziani. Serdecznie zapraszamy :]
Ostatnio zmieniony 2011-05-24, 17:33 przez Poulsen, łącznie zmieniany 1 raz.
Chicken is delicious because it is without sin.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2011-05-24, 20:18

Zireael pisze:Dużo jest osób na tych zebraniach? I w jakim mniej wiecej wieku?
no i jeśli dobrze zrozumiałąm to mam wejść do łódzkiego domu kultury i spytać się : "Przepraszam , któredy na zebranie smerfów?"
Taaak, takie pytanie odniesie odpowiedni skutek. Pani w recepcji spojrzy odpowiednim wzrokiem i pokieruje :) A tak bardziej serio, przyjęło się to określenie i każdy w recepcji wie o co chodzi.

Awatar użytkownika
Zireael
Wędrowiec
Posty:7
Rejestracja:2011-05-23, 23:48
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zireael » 2011-05-27, 21:15

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :-) I chyba jutro spróbuje przyjśc na zebranie i zobaczyć jak to granie w RPG faktycznie wygląda.
Moze nie będzie tak źle.
"Do you live, do you die, do you bleed... for the Fantasy?"

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-05-27, 21:18

Pewnie zobaczysz planszówki
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Zireael
Wędrowiec
Posty:7
Rejestracja:2011-05-23, 23:48
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zireael » 2011-05-27, 21:28

W tym momencie jest mi wszystko jedno czy to będą czy nie będą planszówki. Pójdę tam i spróbuje nie rzucac sie w oczy i zbytnio nie przeszkadzać :-D
"Do you live, do you die, do you bleed... for the Fantasy?"

Awatar użytkownika
wilczka
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2011-06-19, 02:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: wilczka » 2011-06-24, 03:08

Witam.

Na imię mi Ola. Lat 26.
Pseudonim od lat wciąż ten sam, wilczka.
Lata temu o Smerfa się byłam otarłam, ale do pełnej kolizji nie doszło, dlatego duża większość osób na pewno mnie nie kojarzy ;).
Dzięki Skoblowi (i jego DitV) ostatnio ponownie trajektoria mojego lotu na celownik obrały sobie to stowarzyszenie i mam nadzieję, że tym razem zahaczę o Was na dłużej :).

Mam również gorące nadzieje, że Grawiton wyjdzie jak najlepiej i że o naszej Łodzi znów zrobi się głośno.
A Smerfowi gratuluję tylu lat na powierzchni! Był okres, kiedy wydawało mi się, że zniknęliście z mapy Polski (dzięki bogom to tylko moje niezorientowanie w sytuacji, a nie faktyczny katastroficzny stan rzeczy :oops: ).

Jeszcze raz witam wszystkich gorąco, pozdrawiam i mam nadzieję się tutaj, jak już pisałam: tym razem zadomowić na dłużej. :-)

Do przeczytania i zobaczenia!
Ostatnio zmieniony 2011-06-24, 03:10 przez wilczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Ash
Wędrowiec
Posty:24
Rejestracja:2011-08-06, 15:32
Lokalizacja:King's Landing

Post autor: Ash » 2011-08-06, 15:44

Cześć!

Ksywka: Ash

Imię: Paweł

Grywałem w latach 85-95 w różne systemy (głównie warhammer), sporo też prowadziłem. Ostatnio długi rozbrat z graniem bez prądu. Od komputera oderwały mnie (i przy okazji mojego syna) współczesne planszówki. Lubię ciekawe zasady, dobre wykonanie i fajny klimat rozgrywki (niekoniecznie fantastyczny). Na razie pokochaliśmy Runewars (ja chyba miłością bezgraniczną), a w kolejce widzę tyle rzeczy, że głowa boli, a o których istnieniu nie miałem do niedawna pojęcia (Battlestar Galactica, Gra o Tron, Twilight Imperium i wiele, wiele innych).


Ulubione Książki SF/fantasy:

*Cykl Kane (Karl E. Wagner-najlepsza dark fantasy, cykl całkowicie pozbawiony bohaterów pozytywnych),
*Pieśń Lodu I Ognia (G.R.R. Martin),
*Malazańska Księga Poległych (S.Erikson)
*Cykl Czarna Kompania (G.Cook)

Filmy:

*Pitch Black
*Kroniki Riddicka
*Spotkanie
*Impostor

Seriale:
*Battlestar Galactica
*Gra o Tron

Systemy/settingi RPG

*WFR
*Dark Sun
*Runequest

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Brighter than light of a day shines the gaze of Tzeentch, Changer of the Ways

Jazon
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2011-09-02, 22:39
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Jazon » 2011-09-02, 22:49

Witam wszystkich, poszukuje ekipy do grania ale ostatnimi czasy ciężko jakoś się zebrać. Jak na razie otarłem się o kilka systemów (WFRP, DND, Neuro, L5K, WoD, itd.) grywam od kilku lat z większymi i mniejszymi przerwami również jako MG. Pozdrawiam wszystkich
PS. z góry przepraszam za wszystkie błędy pisowni w tym i przyszłych postach :-P

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2011-09-03, 22:38

No to standardowo zaproszę na zebranie stowarzyszenia, szczególnie na Port Gier.

Na miejscu znalezienie grupy nie powinno stanowić problemu. Sporo osób, szukających współgraczy, znalazło sobie grupę.
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 22:38 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

andrewcz
Wędrowiec
Posty:10
Rejestracja:2011-09-12, 19:26
Lokalizacja:Zgierz

Post autor: andrewcz » 2011-09-12, 20:23

Cześć

Jestem Andrzej i co zapewne Was nie zaskoczy interesuje się planszówkami. O SMERFie usłyszałem przy okazji 8 ŁPGa.
Po wczorajszej wizycie na Porcie nr 9 postanowiłem przezwyciężyć wrodzone lenistwo i zarejestrować się na forum. Poza przywitaniem chciałem podziękować Wam za to, że poświęcacie czas na organizacje takiej imprezy.

Pozdrowienia dla wszystkich

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2011-09-12, 20:32

Pozdrawiamy i zapraszamy na sobotnie zebrania :)

Vareth
Wędrowiec
Posty:83
Rejestracja:2011-08-31, 09:55
Lokalizacja:Koszalin/Poznan/Łódź

Post autor: Vareth » 2011-09-13, 11:47

Witam,

Nazywam się Łukasz prowadzę/gram w RPG od ~10 lat z pewnymi przerwami. Grywam w plaszówki, karcianki, bitewniaki. Lurkuje forum już prawie rok. Ostatnio zacząłem z kilkoma osobami z SMF pogrywać w RPG, odwiedziłem ŁPGa i możliwe, że zacznę nawiedzać sobotnie spotkania.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ