Powitanie

forumowicze przedstawcie się :)

Wszystko co chcecie wiedzieć o Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki. Informacje o naszej działalności.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Douma
Wędrowiec
Posty:75
Rejestracja:2009-07-21, 18:30
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Douma » 2009-07-21, 20:39

Witam
hmmm coś by skrobnąć o sobie tak na poczatek, no to uwaga:
dane statystyczne:
imie:Łukasz
ksywa: Misiek
pochodzenie:Pabianice aka Pacanów
wiek: 24 wiosny będzie w sierpniu
zawód: obecnie student ostatniego roku licencjatu na PŁ na wydziale OiZetu

to tyle statystyki:)
RPGami interesuje się od tak dawna, że aż nie pamiętam(kilka lat będzie tak myslę0, przygodę zacząłem od książek a dokładnie od Diuny franka Herberta, potem poleciało juz z górki, następnie wciągnęli mnie znajomi w klasyczne papierowe RPgi, co zaczęlo się od Warhamera, obecnie grywam głównie w systemu autorskie, chciaż mam chrapke zagrać/ poprowadzić Arkone, ale graczy brak czasami, w pewnym momencie zacząłem równiez prowadzić jako MG. Grałem swego czasu również w MtG, karty nawet jeszcze posiadam, więc jakby ktos był chętny pograć w stare, stare edycje to zapraszam. Niedawno znajomy pokazał mi figurki i mnie zafascynowało, powoli zbieram armie(bardzo powoli). Z konwentów to byłem w tamtym roku na U-Bocie i w tym na PorcieGier, wybieram się na Polcon, zbieram się do rejestracji jako Gdżacz. Uff ale wyszło chaotycznie, ale mam nadzieję, że da się przebrnąć:)

miałbym pytanie czy w najbliższą sobotę spotykacie sie w ŁDKu, bo bym z chęcią zajrzał, przywitał się, postraszył osobiście, itp?

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-07-21, 20:50

Było ok :) Witamy!
Obrazek

Awatar użytkownika
mendel
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2009-05-23, 07:19
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: mendel » 2009-07-21, 23:00

Kłaniam.

Kamil znany większości jako Mendel, jednak geneza tego przezwiska jest zbyt plugawa by przytoczyć ją na forum. Aktualnie zaoczny informatyk i zakwalifikowany historyk. Turla się po świecie od 24 lat.

Zaczęło się od RPG. Tak dawno temu, że już sam nie pamiętam kiedy. Później gdzieś wyczytałem, że w 41 milenium nie dzieje się dobrze. Popatrzyłem, obadałem i wsiąkłem na dobre.

A teraz jestem tutaj ;-)
Hydra Dominatus!

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2009-08-11, 22:03

Witam wszystkich na forum. Obserwuję forum od niedawna, nadeszła pora się zarejestrować i przedstawić. Nie będę się rozpisywał nadmiernie - planuję pokazać się na którymś z zebrań, kto będzie chciał to mnie wypyta o wszystko

Info ogólne
Imię: Janek
Ksywa: nigdy żadnej nie miałem, nie trzymają się mnie a poza tym nie lubię
Wiek: widać w profilu ;-)

Ja i fantastyka:
Książki: po pierwsze kroniki Diuny Franka Herberta. Po drugie jestem dużym fanem Lema. Ponadto P.K.Dick i Strugaccy (chociaż z nimi się dopiero rozkręcam, ale po czterech książkach stwierdzam że są nieźli)
Komiksy: Ghost In The Shell, Akira, Blame!
Filmy: obie Odyseje Kosmiczne, Ghost In The Shell, Akira
Ogólnie lubię ambitniejsze s-f, nie ciągnie mnie natomiast do fantasy (przynajmniej jeśli chodzi o literaturę - jedyne co czytałem to Hobbit i Władca Pierścieni).

Po co tu jestem:
A jestem tutaj, bo szukam osób z którymi mógłbym zagrać w kilka gier:
- druga edycja Magii i Miecza. Chętnie zagrałbym z dodatkami Podziemia, WKO i Smoki, których sam nie mam. A jeszcze chętniej zagrałbym z jakimś ciekawym dodatkiem autorskim (ma ktoś wydrukowaną Wioskę?).
- nowa edycja Magii i Miecza, czyli Talizman (aktualnie nie posiadam, czekam aż na rynku pojawi się dodruk wraz z dodatkiem).
Chciałbym też zagrać w kilka gier, w które do tej pory nie grałem:
- Runebound - ma to ktoś? Z tego co czytałem o grze może być naprawdę ciekawa.
- no i może przy jakiejś okazji chciałbym spróbować zagrać w karcianki: MtG i może Doom Trooper. Tak dla zaspokojenia ciekawości

Nie ciągnie mnie natomiast do RPG (chociaż może i tego dla zaspokojenia ciekawości kiedyś spróbuję) i LARPów (widok Marines z karabinami zrobionymi z rolek po papierze toaletowym zostawił trwały ślad w mojej psychice).

To jak, pomożecie? :-)

A miałem się nie rozpisywać...

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-08-12, 00:18

Pomożemy :) zwłaszcza że mam prawie wszytko z Magii i Miecza :)
Obrazek

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2009-08-12, 08:24

No to fantastycznie :)

mtobi
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2009-09-02, 21:44
Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Post autor: mtobi » 2009-09-02, 23:09

Imię: Michał

Lat: 15

Story of my life: Generalnie można przyjąć, że przygodę z fantastyką zacząłem w wieku lat pięciu, gdy do poduszki mama czytała mi Harry'ego Pottera, do ktorego do dziś mam duży sentyment. Od tamtej pory non - stop poczytywałem glównie fantastykwe i sci - fi, czy to w wydaniu Fabryki Słów, czy spod znaku niejakiego Terry'ego P. Przełom na dobrą sprawę nastąpił w okolicy tego roku. Podrosłem, wziąłem się za lekturę fantasyczną bardziej na poważnie, zabrałem się za klasyki gatunku (Diuna, niedawno Hyperion). Jeśloi chodzi o lekturę ciąle poszerzam swoje horyzonty i szukam miłego towarzystwa w którym mógłbym pogawędzić o mojej pasji (bo tak to pewnie można nazwać). Drugą sprawą są planszówki. Na zjexdzie pewnego forum, w te wakacje jeden z kumpli nagle wieczorem wyjął (fanfary...) Bohnanzę! Wszyscy bylismy nieobyi z planszowkami/karciankami więc taka imprezówka wciągnęła nas momentalnie. W sumie zarwaliśmy przy niej trzy pełne noce! Po powrocie do domu od razu wciągnąłem się w temat. Niestety jedna rzeczy skutecznie sprowadziła mnie na ziemię - brak towarzyszy do grania. Szukałem czas jakiś klubu w mym rodzinnym mieście, ale nei znalazłem, Od razu więc przeskoczylem do Łodzi, gdzie pierwszy w oczy rzucil mi się SMF. Na tegorocznym polconie moja więź z fantastyką jeszcze się zacieśniła, przy okazji wkręciłęm się w Veto! przy okazji nawiązując parę znajomości.

To w su mie tyle, chciałbym uczęszczać na wasze spotkania, glównie żeby pobyć chociaz raz na tydzień z grupą osób o podobnych pasjach i zainteresowanaich.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-09-03, 09:19

Hyperion.... +1 kolego :)
Obrazek

mtobi
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2009-09-02, 21:44
Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Post autor: mtobi » 2009-09-03, 14:34

Hmm Nurgling, brałeś udział w konkursie LOST ? :P

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-09-03, 14:50

Nie - ale znam serial dość dobrze.
Obrazek

mtobi
Wędrowiec
Posty:19
Rejestracja:2009-09-02, 21:44
Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Post autor: mtobi » 2009-09-03, 14:58

Mhm, chodzilo mi o polcon. Bo na konkursie o lostach przysiadl sie do mnie i kumpla gosciu szukajacy druzyny, ktory byl bardzo podobny do ciebie :P No ale najwyraźniej pomyłka :)

Awatar użytkownika
Alyth
Wędrowiec
Posty:22
Rejestracja:2009-09-03, 23:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Alyth » 2009-09-04, 00:17

Witam !

Jestem Alyth, wylazłem z kapusty prawie 16 lat temu , i gżdaczowałem na tegorocznym konwencie :)

a teraz coś grubiej:

Fantastyką zaraził mnie ojciec , czytywałem w wieku 6-7 lat już Lema i inne sf , i ale raczej nie ciekawią mnie. na nowo moja przygoda zaczeła się 2 lata temu na szkolnym klubie fantastyki prowadonym przez niejakiego M.Miągowskiego(sądze , że może niektórzy z was go mogą nawet znać), gdzie grałem w Wampira:Maskaradę . Później zaczęły się pseudo-sesje w d&d i warhammerze oraz czytanie fantastyki(tu raczej znani : Tolkien , Sapkowski , Prachett , Anna Rice i inni) oraz komiksy(HellBlazer , Lucyfer , Hellboy, Thorgal i wiele innych) . tak docieramy do momentu polconu 2009 , czyli mojego pierwszego konwentu :) tu było super, poznałem mnóstwo fajnych książek i gier :)

Też wyszedł mi chaos , Sorry Winnetou!

Pozdrawiam!
Palce w Pralce rlz :P !!!

Awatar użytkownika
Sir Nevalle
Wędrowiec
Posty:21
Rejestracja:2009-11-06, 20:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sir Nevalle » 2009-11-06, 21:01

Witam!

Imię : Łukasz Artur Kacper.
Ksywy : Volden, Nevalle , Geralt, Janus.
Status : Student I roku Administracji na UŁ.
Stan Cywilny : Kawaler.
Ulubiona kuchnia - hinduska i włoska.
Ulubiony zespół / gatunek muzyczny - Oj to zależy od nastroju ale głównie to Sabaton, Nightwish, J.M. Jarre, Muzyka poważna ( głównie Wagner ), Garou, Gospels, Red Russian Army Choir i wielu innych wykonawców.
Ulubiony Sport - brydż sportowy, kręgle, bilard i piłka nożna.
Ulubiony Film : " Helikopter w Ogniu " Preferuję filmy wojenne i SF ale głównie też zależy od nastawienia.
Ulubiona Książka : " O jeden most za daleko ". Głównie lubię książki SF, fantasy , wojenne i historyczne.
Ulubiona Gra Komputerowa : "Wiedźmin"
---------------------------------------------------

Moje Zainteresowania - Air Soft Gun , militaria , gry fabularne ( RPG ) w systemie "D&D" , Magit the Gathering - gra fantasy karciana , brydż sportowy , gry bitewne - Warhammer 40.000, Warhammer Fantasy Battle, Flames of War oraz Blood Bowl . Kocham też fotografię , góry , robienie i (szukanie) zdjęć pociągów, samolotów i autobusów z całego świata. Planuję zostać wolontariuszem organizacji " Kocia Mama" .

To tyle z mojej strony

Pozdrawiam!
Dziewiątka ! Do boju za Lorda Nashera !

Awatar użytkownika
KhaelThas
Wędrowiec
Posty:20
Rejestracja:2009-10-17, 23:35
Lokalizacja:Litzmannstadt

Post autor: KhaelThas » 2009-11-07, 21:30

Skorzystam z szablonu poprzednika :)

Witam!

Imię : Maciej, Adrian

Ksywy : Żal, KhaelThas, HellFase, SMERFowo > Niebieski

Status : Uczeń Publicznego Gimnazjum nr 28 w Łodzi.

Stan Cywilny : Kawaler

Ulubiona kuchnia : Moja własna, ewentualnie Chińsko/Meksykańska

Ulubiony zespół / gatunek muzyczny : mhm posłużę się linkiem na mój profil na lastfm. Tam są wszystkie informacje:) http://www.lastfm.pl/user/KhaelThas

Ulubiony Sport : Deskorolka oraz Wspinaczka !

Ulubiony Film : "Pulp Fiction", "Święty Graal" wg Monty Python, "Sarnie Żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku"

Ulubiona Książka : "Ostatnie Życzenie" z serii o Wiedźminie, oprócz tego moją ulubioną książką z dzieciństwa była "Przygody Robinsona Crusoe"

Ulubiony Komiks : Saga "Usagi Yojimbo", "Najgorza kapela świata" oraz "Rozmowa z Bogiem" Willa Eisnera. Może jeszcze "Thorgal" i "Dylan Dog"

Ulubiony Cytat : "Ma się zepsuć i zmarnować? Lepiej zjeść(wypić) i odchorować" :)

Ulubiona Gra Komputerowa : Diablo II
---------------------------------------------------

Moje Zainteresowania - Deskorolka, Muzyka, Wspinaczka, Komiks, Graffiti,

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Sulik
Osadnik
Posty:150
Rejestracja:2008-08-27, 08:23
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Sulik » 2009-11-11, 22:39

Szczep pisze:Jestem Przemek. Nie palę prawie 1500 dni.
Ogólnie jestem zajebisty.
Lubię broń i uzasadnioną przemoc.
Najbardziej zajebiste intro jakie widziałem.

ODPOWIEDZ