Battlestar: Galactica

Nurgling ,  20 stycznia 2009

Battlestar: Galactica     gra planszowa o przetrwaniu, polityce i zdradzie

liczba graczy 3-6
czas rozgrywki 2-3 godziny
trudność gry średnia złożoność gry, wymagana znajomość języka angielskiego
dodatkowe informacje
ocena gry 11 votes, average: 5,18 out of 611 votes, average: 5,18 out of 611 votes, average: 5,18 out of 611 votes, average: 5,18 out of 611 votes, average: 5,18 out of 611 votes, average: 5,18 out of 6 (głosów:11, średnia: 5,18/6)
Aby oddać swój głos musisz być zalogowanym.
Loading ... Loading ...


Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do “Battlestar: Galactica”

  1. Monku napisał:

    Gra dla osób znających serial jest po prostu genialna, choć Ci co nie oglądali serialu też się dobrze bawią. Z moich obserwacji i rozegranych gier, jest ona dużo przychylniejsza dla Cylonów („zdrajców”), dlatego jeśli po tej stronie gra ktoś bardziej doświadczony od reszty może łatwo przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną. Mimo to uważam, że przy małej poprawce (o której mówi sama instrukcja, czyli zwiększenie początkowych zasobów ludzi) gra staje się zbalansowana. Polecam wszystkim którzy lubią knuć i współpracować (tak to się nie wyklucza, bo w trakcie gry można zmienić stronę z ludzi na Cylonów!).

  2. ThePiachu napisał:

    Gra bardzo fajna, dużo kombinowania, podejrzeń itd. Prawie jak jakiś narkotyk – wiesz że to jest złe (ludzie prawie zawsze przegrywają póki co), ale i tak chcesz więcej i więcej. Co rozgrywka są momenty w którym gracze po prostu siedzą na krawędziach krzeseł, nawet jeżeli jeszcze jest daleko do końca. Emocje jak podczas planszówki Call of Cthulhu, tyle że na końcu nie wygrywa plansza ;).

  3. orions napisał:

    Głowię się trochę nad oceną dla tej gry… Jakby to rozbić na czynniki, to wyglądałoby to tak: mechanika na 5 (drobne upierdliwości z sympatykiem, który więcej denerwuje niż urozmaica grę), miodność na 6 (ta paranoja, te dramaty decyzyjne, eh, szkoda gadać), wykonanie na 5 (w zasadzie czepiłbym się tylko rozmiaru kart umiejętności). Suma summarum wychodzi 5 z haczykiem… ale coś jednak w tej grze jest, że co tydzień na 13 się umawiamy, żeby jak najszybciej otworzyć pudełko 😀