Modyfikowany Węgiel

skobel ,  28 marca 2011

Tytuł: Modyfikowany węgiel
Autor: Richard Morgan
Wydawnictwo: ISA
Objętość: 512 stron
Inne ilość sztuk: 1

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.
To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało…

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Lecz ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

Jeden Komentarz do “Modyfikowany Węgiel”

  1. skobel napisał:

    Świetne połączenie społecznego S-F, brutalnego cyberpunka i czarnego kryminału.
    Wyraziste postacie, błyskotliwy styl (brawo PWC!), rollercosterowe tempo akcji i kilka genialnych patentów fabularnych.

    Po trzysetnej stronie bohaterowie drugoplanowi nadmiernie się mnożą a perypetie opuszczają ramy prawdopodobieństwa, ale warto doczytać do końca. Nanotechnologie, modyfikowane ciała, zdegenerowana klasa bogaczy, nielegalne walki we wraku krążownika, niebezpieczne sekty z odległych śwatów… no i świetny rozdział jak bohater obserwuje sam siebie.

    Gibson trafia go Chandlerowego nieba!