Szpital Kosmiczny

skobel ,  18 marca 2010

Tytuł: Szpital Kosmiczny
Autor: James White
Wydawnictwo: Rebis
Objętość: 274 stron
Inne ilość sztuk: 1
miękka oprawa

Sektor Dwunasty szczyci się nową perłą. Nowoczesny Szpital Główny, skarbnica wiedzy medycznej, służy pomocą wszystkim mieszkańcom Galaktyki. Mnogość ich gatunków, a co za tym idzie chorób, wymaga jednak szczególnie wszechstronnego personelu, do którego obok ludzi należą również istoty innych klas.

Wiedza i umiejętności doktora Conwaya, psychologa O’Mary i innych są nieustannie wystawiane na próbę – choćby przez dinozaura telepatę, twardego jak skała Hudlarianina czy rozpuszczającego się osobnika klasy SRTT – ale robią wszystko, by ciąg cudów medycznych, których dokonują, nie został przerwany.
James White (1928-2001) to urodzony w Irlandii twórca SF. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści o Szpitalu Głównym Sektora Dwunastego.

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do “Szpital Kosmiczny”

 1. Avalanche napisał:

  Szpital jest bardzo sympatycznym czytadłem i z taki podejściem poznawanie kolejnych historii nabiera nowego lepszego smaku.

  Bardzo podobał mi się nie tyle świat, co różne istoty i ich problemy, które pojawiają się w szpitalu.

  Książkę czyta się bardzo szybko.

 2. skobel napisał:

  Historycznie jedna z pierwszych sag space-opera (rok publikacji 1962) koncentrująca się głównie na logistyczno-medycznych problemach z utrzymanie w jednym miejscu warunków i personalu służącemu do powrotu do zdrowia pacjentom z tysiąca sektorów.

  Część pierwsza z dwunastu, ale nie przeszkadza to w lekturze. Każda powieść składa się z z kilku osobnych problemów i znajomość późniejszych dokonań lekarzy i sanitariuszy nie jest konieczna.

  Miłe i sympatyczna S-F.

 3. Aurra napisał:

  Fajne czytadło w klimacie space opery. Sympatyczny główny bohater i sporo zabawnych momentów. Idealnie nadaje się do czytania podczas podróży pociągiem lub przed snem po ciężkim dniu. Urzekła mnie zwłaszcza mnogość ras oraz przedstawienie problemu kontaktu z obcymi istotami na przykładzie opieki nad małym alienkiem :). Polecam

 4. Tjal napisał:

  Cykl zapowiada się naprawdę miło, superczytadłotramwajowe jak określam ten typ książek. Warto zaznaczyć że mamy jeszcze jeden tom z tej serii, a mianowicie Galaktycznego Smakosza. Jeżeli zaś kogoś bardzo to wciągnęło, to pozostałe tomy można nabyć po około 20 złotych :).

  Oba nasze tomy zjadłem w jeden dzień, dla spragnionych lekkiej rozrywki, bardzo polecam.