Galeria złamanych piór

skobel ,  4 kwietnia 2008

Tytuł: Galeria złamanych piór
Autor: Feliks W. Kres
Wydawnictwo: Fabryka słów
Objętość: 416 stron
Inne ilość sztuk: 1
miękka oprawa

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do “Galeria złamanych piór”

 1. skobel napisał:

  Starszy kolega z branży wytwórstwa literatury podpowiada cztelnikim w felietonach czego unikać przy pisaniu i na co zwracać uwagę przy czytaniu.
  Za doskonałe komentarze służą oryginalne odpowiedzi na listy czytelników.

  Znakomity pomysł, by cykle odpowiedzi na pytania dręczące debiutujących autorów publikowane wcześniej w „Feniksie” i „Science Fiction” zebrać w jednej książce. Feliks, czasem odchodząc od tematu, porusza się biegle w swoej specjalizacji. Pisze o pisaniu (i czasem, co zrobić z powstałym juz tekstem). Zrozumiejmy się dobrze nie- naucza o pisaniu, a pisze o nim.
  Może po tej lekturze nie przerobi się analfabety w błyskotliwego powieściopisarza, ale jest tam tyle materiału, że Ci co kochają pisać zechcą pisać lepiej, a ci so pisać nie potrafią- wreszcie to dostrzegą.

  Pouczajaca i przyjemna lektura na wieczór, bądź dwa. Polecem tym, którzy zechcą zrozumieć czym jest pisanie. A czym wyobrażenie o pisaniu.

 2. Tjal napisał:

  Jestem miłośnikiem felietonów, a tutaj otrzymałem ich solidną porcję. Kres pokazuję naprawdę świetną klasę i z lekką złośliwością można stwierdzić że jest może lepszym felietonistą niż powieściopisarzem.
  Sam zbiór poza walorami czysto rozrywkowymi jest też moim zdaniem dobrym zimnym prysznicem dla wszystkich domorosłych pisarzy, wskazane są wszystkie grzechy główne jakie popełniają młodzi pisarze, w sposób na tyle bezpośredni i okrutny że każdy dwa razy się zastanowi nim zacznie się mienić pisarzem.
  Gorąco każdemu polecam, moim zdaniem pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury fantastycznej.