Niagara

skobel ,  4 czerwca 2006

dsc_5758.jpg

Niagara     przygodowa gra o zmaganiu sie z żywiołem

3-5
30-45 min
podstawowa złożonosć gry, jedna tura wystraczy by opanować zasady
polskie wydanie gry
trudność gry 9 votes, average: 3,67 out of 69 votes, average: 3,67 out of 69 votes, average: 3,67 out of 69 votes, average: 3,67 out of 69 votes, average: 3,67 out of 69 votes, average: 3,67 out of 6 (głosów:9, średnia: 3,67/6)
Aby oddać swój głos musisz być zalogowanym.
Loading ... Loading ...

Zmierz sie z wodospadem

W dzikim nurcie Niagary nieustraszeni poszukiwacze diamentów walczą z wodą i ze sobą nawzajem, aby zebrać klejnoty ukryte wzdłuż brzegów rzeki. Niestety, niektóre z drogocennych kamieni znajdują się w dole rzeki, niebezpiecznie blisko wodospadu. O, tak! Jest i wodospad! Porwie tych spośród wioślarzy, którzy nie będą dość ostrożni!

Cel gry

Gra toczy się na trójwymiarowej planszy, przedstawiającej rzekę oraz słynny wodospad Niagara. Podczas, gdy uczestnicy zabawy wiosłują w dół i w górę rzeki, próbując zebrać drogocenne kamienie i bezpiecznie dotrzeć z ładunkiem na plażę, system przeźroczystych krażków symbolizujacych nurt rzeki spycha ich kanoe ku otchłani wodospadu.Aby zwyciezyć należy zdobyć 4 kryształy w tym samym kolorze, 5- po jednym w każdym z dostępnych rodzajów, lub 7 dowolnych.
Każde z tych zadań jest jest trudne i niebezpieczne!

Przebieg gry

Gracze wykłądają karty z pagajami określajace jak szybko w danej turze płynie ich kajak. Po wykorzystaniu karta jest odkładana i nasz kolejny wybór dokonuje sie z coraz mniejszej ilosci możliwości- dzieki czemu wzrasta możliwość przewidzenia ruchów przeciwnika, jest to o tyle ważne, że gracze mogą wpływać na szybkosć nurtu rzeki(dzieki kartom pogody i najniższej z wyłożonych kart ). Część z punktów ruchu można wykorzystać na załadunek kryształów- lecz mozna to zrobić wyłacznie na początku lub na końcu swojego ruchu. Kryształy można nawet kraść graczom- wszystko jeśli tylko poprawnie wliczymy w nasz plan ciągle zmieniający się prąd rzeki.Gdy wykorzytamy silniejsze karty wpierw, zdobedziemy więcej kryształków, lecz w późniejszych etapach gry zabraknie nam sł, by uwolnić sie z wodnych oków wodospadu, w przeciwnym razie- leniwa rzeka ułatwi cel przeciwnikom. A każdą z kart trzeba bedzie tzreba kiedyś zagrać, gdyż dostep do wykorzystanych kart zdobędziemy dopiero po wyłożeniu wszystkich siedmiu kart.Gra dla… Rewelacyjna gra dla dzieci i młodszej młodzieży- przyciąga je unikalna plansza i ruchome elementy. Świetna dla całaj rodzny i grupy przyjaciół chcących nieco odsapnąć od cięzych tytułów.

Wydawca: Egmont
Możliwość wypożyczenia: tylko dla członków stowarzyszenia.

dsc_6183.jpg dsc_8968.jpg

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do “Niagara”

  1. Naiya napisał:

    Gra spełnia wymagania – jest prosta, ciekawie zrobiona (niezła imitacja wodospadu) i nie ma brzydkich grafik. i taka ta gra miała być. tak więc jako gra rodzinna sprawdza się naprawdę dobrze 🙂

  2. Avalanche napisał:

    Dobrze się w to gra z dzieciakami, w sam raz na miłe rodzinne popołudnie.