Neuroshima Hex!

skobel ,  4 czerwca 2006

dsc_5748.jpg

Neuroshima Hex!     planszowa gra taktyczno- logiczna

2-4
15- 30 min.
podstawowa złożoność gry
Dostępne dwa egzemplarze. Do jednego z nich dodano dwie nowe armie: Nowy York i Kanada i armię promocyjną- DoomsDay Machine
trudność gry 12 votes, average: 4,83 out of 612 votes, average: 4,83 out of 612 votes, average: 4,83 out of 612 votes, average: 4,83 out of 612 votes, average: 4,83 out of 612 votes, average: 4,83 out of 6 (głosów:12, średnia: 4,83/6)
Aby oddać swój głos musisz być zalogowanym.
Loading ... Loading ...

Na Front!


Apokalipsa nadeszła, ale zabrała tylko szczęśliwców. Garstka ludzkości w świecie ogarniętym szalejącą wojną z maszynami zmaga się o przetrwanie ludzkiego gatunku. W ruinach miast rządzą gangi lub nowoformowane rządy samozwańców. Pustkowia należą do mutantów. z północy nadciąga nieludzki Moloch. Wszyscy potrzebuja nieskażonych terenów, paliwa i nienaruszonych dóbr technologii. Wszyscy tego nie dostaną- każdą zdobycz trzeba opłacić. Krwią.

Cel gry

Gracze na niewielkiej planszy wykładają wylosowane żetony, przy czym istotne jest, który żeton zajmuje jaką pozycję i jak jest zorientowany względem planszy. Celem gry jest zniszczenie wszystkich wrogich Sztabów i jednocześnie ochrona własnego.

Przebieg gry

Każdy z graczy przed rozpoczęciem rozgrywki wybiera jedną z dostepnych armii. Każda z nich ma osobny wybór jednostek i unikalne zasady- nalezy sie dostosować wiec do słabych stron danej frakcji i wykorzystać ich zalety.
Podczas swojej tury gracz losuje trzy żetony. Jeden z nich odzruca, pozostałe może zagrać, albo odłożyć do przyszłego wykorzystania. Żetony o tle w kolorze frakcji umieszcza sie na planszy i orientuje w wybraną stronę, żetony o tle czarnym służą do modyfikowania już położonych żetonów (ruch, obrót, walka, etc..).

W chwili, kiedy którykolwiek z graczy zagra żeton walka- wszystkie żetony na planszy wymieniają sie ogniem. Jednak wymiana nie jest chaotyczna- żetony walczą w określonej kolejności(wartość inicjatywy jednostki) i atakują w tylko kierunkach nadrukowanych na żetonie.Zasada jest prosta i krawawa- by niedopuścić do uszkodzenia sztabu należy strącić żeton przy pomocy innego o wyzszej inicjatywie, lub zablokować cios blotką.

Gra toczy się do momentu, aż zniszczone zostaną wszystkie wrogie sztaby, lub którykolwiek gracz zagra swój ostatni żeton.Gra dla… Miłośników szybkich, logicznych gier, fanów Neuorishimy RPG, początkujących taktyków

Wydawca: Portal
Możliwość wypożyczenia: tylko dla członków stowarzyszenia.

dsc_8946.jpg dsc_8948.jpg dsc_5765.jpg

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do “Neuroshima Hex!”

 1. Nurgling napisał:

  Moja ulubiona gra w gamesroomie – szybka – tak – prosta? zdecydowanie nie! Wymaga dużo pomyślunku i kombinowania. Serdecznie polecam wszystkim którzy lubią męczyć swoje szare komórki.
  PS: W tej grze jest jedna zasad – zniszcz bazę przeciwnika – jeśli nie wiesz co robić – użyj jej.

 2. Nizioł napisał:

  Jedna z najlepszych gier planszowych ever. Banalne zasady, świetny klimat, miliony kombinacji i wszechświat myślenie i kombinacji 🙂
  Przeciętna rozgrywka trwa 30 minut a zabawy i emocji mnóstwo. Zaletą jest także świetny balans rozgrywki.

 3. Vendetta napisał:

  Tak jedna z bardziej obciażajacych szarą masę gier:)Szybka, prosta, brutalna czyli esencja Neuroshimy Rpg na hexach:)
  jednym zdaniem: maszyna Twój wróg!