Magiczny Miecz

skobel ,  4 czerwca 2006

dsc_5750.jpg

Magiczny miecz    przygodowa gra fantasy

2-8
2 – 4 godziny
podstawowa złożoność gry, niejasne i miejscami dyskusyjne zasady
Grę można łączyć z pozostałymi dodatkami : „Jaskinia” , „Gród”, „Labirynt Magów”, „Krypta upiorów”
Powstało także wiele fanowskich dodatków i reguł.
trudność gry 6 votes, average: 3,50 out of 66 votes, average: 3,50 out of 66 votes, average: 3,50 out of 66 votes, average: 3,50 out of 66 votes, average: 3,50 out of 66 votes, average: 3,50 out of 6 (głosów:6, średnia: 3,50/6)
Aby oddać swój głos musisz być zalogowanym.
Loading ... Loading ...


Cel gry

Magiczny Miecz jest grą stworzoną przez firmę Sfera na podstawie angielskiej gry Talisman (znanej u nas jako Magia i Miecz). Jest to gra osadzona w świecie fantasy, w której gracze kierując swoimi postaciami przemierzają baśniowe lokacje uwalniając je od potworów, spotykają tajemniczych nieznajomych, zwiedzają niebezpieczne miejsca, po to by odnaleźć coraz to lepsze magiczne bronie i ostatecznie stawić czoło rządzącej Magicznym światem złej Bestii.

Przebieg gry

Gracze wcielają się w postać którą wylosują (ma ona 3 cechy takie jak: Miecz, Magię, Żywotność; specjalne zdolności oraz charakter – dobry, zły lub neutralny). Następnie na przemian, rzucając kostką określają gdzie poruszy się postać na planszy (przy czym ma się przy tym pewną swobodę – zwykle możemy wybrać jedną z dwóch lokacji). Każde pole planszy to jakiś Obszar na którym znajduje się instrukcja stwierdzająca, co się dzieje po wejściu poszukiwacza. Najczęściej należy ciągnąć Kartę Zdarzenia dzięki którym może się wydarzyć coś niespodziewanego, można spotkać nieznajomą osobę lub przyjaciela. Także można zostać zaatakowanym przez jakiegoś potwora, lub znaleźć się nowe ciekawym miejscu. Poszukiwacz może też zdobyć mieszki złota, zwiększyć swoje cechy albo znaleźć przydatne przedmioty, czy też czary – które w tej grze są jednorazowe. Cała rozrywka polega na przeżywaniu przygód, które rozwijają poszukiwacza i gdy stanie się on odpowiednio silny, wyruszeniu w kierunku Kamiennego Mostu, w celu dotarcia do Zamku Bestii i rzuceniu wyzwaniu tyranowi.Gra dla… fanów fantasy, początkujących planszówkowiczów i sentymentalnych graczy, którzy zetknęli się z tym tytułem po raz pierwszy ponad 15 lat temu.

Wydawca: Sfera
Możliwość wypożyczenia: negocjowalna. Możliwość gry z własnym dodatkiem.

Odpowiedzi możesz śledzić za pomocą RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do “Magiczny Miecz”

 1. Jaqob napisał:

  Heh.
  Gra nie tylko dla tych którzy zetkneli się z nią 15 lat temu.
  Ja grałem w nią trzy tygodnie temu po raz pierwszy i się nia zachwyciłem.
  Choziaż niektórzy (np. Paweł) narzekają na grafike, która w „starej wersji” ponoć była lepsza.

 2. niestr napisał:

  bo mm to w zasadzie klon mim, tylko z dużo słabszą (aklimatyczną) oprawą graficzną 😉

 3. Elkh napisał:

  Gra klasyk, dobrze ją wspominam 🙂

 4. DrD napisał:

  Bo grafika w starej wersji jest lepsza. To to, to nie wiem co 🙂

 5. iknow napisał:

  gra swietna..gralem w nia jak bylem maly i gram teraz wiec warta wszystkiego