Wpisy w kategorii ‘Zapowiedzi’

Łódzki Port Gier 13 / Salon Ciekawej Książki 2012

orions ,  14 listopada 2012

Cześć!

W najbliższych tygodniach szykujemy dla Was dwie duże atrakcje planszówkowe. Pierwszą z nich jest oczywiście kolejna (trzynasta) edycja Łódzkiego Portu Gier. ŁPG 13 odbywa się w dniach 24-25 listopada w Łódzkim Domu Kultury, tradycyjnie od 10:00 do 21:00 w oba dni. W ramach atrakcji tematy znane i lubiane: gamesroom z ponad 200 grami, turnieje i konkursy. Szczególnie dużo zabawy przewidzieliśmy dla miłośników gier bitewnych – będą konkursy, turnieje, będzie można również nauczyć się grać. Będzie też nowość – zdobywanie osiągnięć za granie w wybrane tytuły, czyli Akcja Grywalizacja.

Dwa tygodnie później, 8-9 grudnia 2012 zapraszamy Was do Centrum Konferencyjno – Wystawienniczego MTŁ przy al. Politechniki 4. Odbywać się tam będą targi „Salon Ciekawej Książki”, a nasz gamesroom będzie dodatkową atrakcją. Gramy w sobotę, 8 grudnia, od 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę, 9 grudnia, od 10:00 do 17:00. W ramach zachęty powiemy, że podczas Salonu Ciekawej Książki będzie można również zdobywać punkty w ramach Akcji Grywalizacja!

Mamy nadzieję, że planszówkowych wrażeń Wam nie zabraknie – i do zobaczenia!

Kwietniowe zebrania

Tjal ,  17 kwietnia 2011

3 kwietniowe zebrania za nami, trzeba przyznać bardzo udane, wiele nowych pomysłów, ciekawe systemy, kilka sesji. Co tu dużo owijać w bawełnę, atrakcji było w bród.

W międzyczasie toczyło się coraz bardziej nabierające tempa, prace nad SMFowym głównym projektem, Grawitonem na którego już dziś można się już zaakredytować przez stronę internetową

Za tydzień święta, a potem czeka nas gorący okres, wpierw fantastyczna majówka, potem walne zebranie stowarzyszenia, w czerwcu kolejny Łódzki Port Gier, w lipcu Grawiton, w sierpniu Flamberg, uff można dostać zadyszki od samego wymieniania.

Jednym zdaniem – będzie się działo ! 🙂

Grawiton już za 3 miesiące

Tjal ,  10 kwietnia 2011

INICJALIZACJA POŁĄCZENIA…
POŁĄCZENIE NAWIĄZANE. PRZESYŁANIE TRANSMISJI W TOKU…
PRZESYŁANIE UKOŃCZONE. PROTOKÓŁ TRANSMISJI URUCHOMIONY

Łódź po krótkiej przerwie wraca na konwentową mapę Polski. Tym razem nie będziemy penetrować podwodnych głębin, lecz ruszymy badać niezbadaną przestrzeń.

Grawiton odbędzie się w dniach 7-10 lipca i będzie konwentem innym niż wszystkie, który poza standardową strawą konwentową (prelekcje, konkursy, dyskusje) zaoferuje Wam coś więcej na te piękne lipcowe dni. Będą na Was czekały liczne, zaskakujące atrakcje, których szczegóły będziemy co pewien czas zdradzać na naszej stronie internetowej o oraz na naszym profilu społecznościowym.

Swoich budynków na potrzeby konwentu użycza nam Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi, dzięki czemu możemy ma zaoferować wygodne i nowoczesne sale prelekcyjne, parking na terenie imprezy, tanie akademiki, basen oraz przestronną salę sypialną. Wszystkie te lokalizacje umiejscowione są w jednym kampusie, więc nie stracicie ani jednej cennej chwili na długie przeprawy miedzy lokalizacjami imprezy.

Już dziś możecie zgłaszać swoje punkty programu za pomocą wygodnego panelu na naszej stronie, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz program. Tak samo, macie już możliwość opłacenia akredytacji za konwent – na naszej stronie został uruchomiony formularz akredytacyjny dzięki któremu możecie sobie zagwarantować 4 dniową zabawę za jedyne 25 złotych, oraz gwarancję uniknięcia długich kolejek przy akredytacji na miejscu.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania i uwagi piszcie na mff.grawiton@gmail.com

Daj się przyciągnąć fantastyce do Łodzi !

Until We Sink- zaczynamy wakacje!

skobel ,  23 stycznia 2011

Isla de Náufragos to południowopacyficzna wyspa wchodząca w skład Marianów Północnych. Posiada wszystko, czego turysta może zapragnąć.

Witajcie na egzotycznej lagunie złocistych plaż ocienionych zagajnikami palm kokosowych. Wokoło -bezkresne morze zachęcające zarówno do wypraw turystycznych łodzią (do dyspozycji gości pensjonatu), eskapad nurkowych czy uprawiania sportów wodnych. O wszystkie wasze wygody zadba gustowny pensjonat z uprzejmym i wykwalifikowanym personelem, wykwintną kuchnią i sowicie zaopatrzonym barkiem. Witajcie na wakacjach waszego życia!
Mamy tutaj wszystko: osobliwe gatunki roślin i zwierząt, bezkresne morze, dziką naturę, niespotykane anomalie geologiczne, piwo w kubełku z lodem, lub drinki z parasolką serwowane wieczorem na werandzie. Wszystko co gwarantuje spokój i ukojenie. No i mamy też trupa. Trupa i mnóstwo niepokojących tajemnic …
Mamy wszystko…

Biuro podróży Magnusa Jakobsonna serdecznie zaprasza do słonecznego kurortu na Isla de Náufragos na niezapomniane wakacje z Until We Sink… – z grą przypominającą biesiadę, grę narracyjną i improwizowanego LARPa. Bajeczne wakacje zaczynamy 29 stycznia 2011. Zbiórka o 16stej w Łódzkim Domu Kultury ul. Traugutta 18.

Until to gra nowej fali na niewielką ilość osób (6-10 różnej płci). Przewidywany czas gry 2-3 godziny. W przypadku dużej ilości zgłoszeń zagramy w grę dwukrotnie od 16:00 i 18:30. Zgłoszenia proszę kierować do mnie (mejlem, osobiście lub telefonicznie) lub w komentarzach.

Upewnijcie się, że spakowaliście letnie ubrania i wakacyjny klimat.

Grafiki pochodzą z oryginalnego wydania gry w wykonaniu autora.

Zebranie 15.01.2011 skrócone

skobel ,  13 stycznia 2011

W związku z pilnie oczekiwanym zebraniem walnym najbliższe zebranie Stowarzyszenia Miłośników ERpegów i Fantastyki odbędzie się wyjątkowo w godzinach 15.00- 17.00 w sali 313.
Po godzinie 17 wszystkie osoby, które nie są zrzeszone, prosimy o opuszczenie sali. Zdajemy się Wasz rozważny wybór gier i rozplanowanie dostępnego czasu .

W planach walnego miedzy innymi:
» Opracowanie projektu działalności na najbliższy kwartał
» Przedstawienie realizacji zamierzanych imprez
» Przyjmowanie nowych członków

Smerfom przypominam, że obecność obowiązkowa i absencję trzeba zapowiedzieć w odpowiednim temacie na forum.

Warsztaty Erpegowe: konwencja w RPG

skobel ,  21 kwietnia 2010

Zapraszamy na kolejną część Warsztatów ERpegowych poświeconych ,,Konwencji w RPG”, która rozpocznie się od godziny 18.00 w ramach zebrania SMF w dniu 24 kwietnia 2010 r. Przewidywany czas trwania to dwie godziny.

Prelegentem będzie znany blogger i erpegowiec, członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier Stanisław ‚Scobin’ Krawczyk , który od godziny 16 zberać będzie materiały do swojej pracy magisterskiej poświeconej graczom i Mistrzom Gry.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć ten wysiłek prosimy serdecznie o przybycie na zebranie SMF i uzupełnienie przygotowanej ankiety, co nie przekroczy 30 min.

Prosimy o liczne przybycie (najlepiej z własnym przyborem do pisania) i odpowiedź na odezwę Staszka.

Czytaj całość »

Historia pojedynku.

Adam ,  17 marca 2010

Zapraszamy na prelekcję ,,Historia pojedynku. Najsłynniejsze polskie pojedynki. Polski kodeks honorowy”, która rozpocznie się od godziny 18.00 w ramach zebrania SMF w dniu 27 marca 2010 r. Przewidywany czas trwania to trzy godziny.

Prelekcja zostanie poświęcona historii pojedynku. Najpierw autor przedstawi ewolucję instytucji pojedynku, aby następstwie opowiedzieć o najbardziej znanych starciach. Na sam koniec prelegent skupi się na rozwiązaniach dotyczących postępowania honorowego zawartych w kodeksie Boziewicza.