Wpisy w kategorii ‘Biblioteka’

2586 kroków

Tempy ,  3 kwietnia 2011

Tytuł: 2586 kroków
Autor: Andrzej Pilipiuk
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Objętość: 528 stron
Inne ilość sztuk: 1

Najlepsze opowiadania Andrzeja Pilipiuka, wielokrotnie wyróżnianego i nagradzanego fantastycznego autora! Tym razem w wersji bez Jakuba Wędrowycza, ale z niepowtarzalnym humorem i pomysłowością pisarza.

Jesienna gawęda

Tempy ,  30 marca 2011

jesienna-gaweda
Tytuł: Jesienna gawęda
Autor: Ignacy Trzewiczek, Tomasz Z. Majkowski
Wydawnictwo: Portal
Objętość: 120 stron
Inne ilość sztuk: 1

Jubileuszowa publikacja z okazji 10lecia Wydawnictwa Portal, Jesienna gawęda jest zbiorem artykułów Ignacego Trzewiczka publikowanych w Magii i Mieczu oraz w magazynie Portal. Dodatkowo w książce znajduje się scenarisz Opowieść o zemście. Książka ponadto zawiera współczesny komentarz Tomasza Z. Majkowskiego omawiający zjawisko Jesiennej gawędy, które opanowało wyobraźnię polskich miłośników Warhammera.

W sumie w zbiorze znajdzie się więc 10 artykułów z cyklu, przygodę (Opowieść o zemście) oraz artykuł Tomasza Z. Majkowskiego.

Modyfikowany Węgiel

skobel ,  28 marca 2011

Tytuł: Modyfikowany węgiel
Autor: Richard Morgan
Wydawnictwo: ISA
Objętość: 512 stron
Inne ilość sztuk: 1

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.
To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało…

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Lecz ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

Mona Lisa Turbo

skobel ,  4 lutego 2011

Tytuł: Mona Lisa Turbo
Autor: William Gibson
Wydawnictwo: Książnica
Objętość: 287 stron
Inne ilość sztuk: 1

Powieść Mona Liza Turbo jest przez krytykę uważana za jedną z najlepszych książek autora Neuromancera. Wejdźmy w niezwykły świat Gibsona — liryczny i zmechanizowany, erotyczny i brutalny, posępny i podniecający — gdzie wielonarodowe korporacje i stechnicyzowani przestępcy walczą o władzę, przenosząc się w generowane komputerowo universum zwane cyberprzestrzenią. W tym świecie pojawia się Mona, dziewczyna o mętnej przeszłości i niepewnej przyszłości. Życie prowadzi ją po kursie kolizyjnym ze światowej sławy gwiazdą Sense/Netu, Angie Mitchell. Angie od dzieciństwa potrafiła włączyć się do cyberprzestrzeni, nie używając do tego komputera. Teraz do wnętrza cyberprzestrzeni wiodą nici intrygi mającej na celu jej porwanie. Spiskiem kieruje widmowa jaźń, która ma swoje plany wobec Mony, Angie i całej ludzkości. A w tle kryją się potężni Yakuza z japońskiego podziemia przestępczego…

Ich przywódcy bezlitośnie posługują się ludźmi dla osiągnięcia własnych celów (a przynajmniej tak im się wydaje).

Dziedzictwo Imperium

skobel ,  15 listopada 2010

Tytuł: Dziedzictwo Imperium
Autor: Jakub Zapała
Wydawnictwo: Dziedzictwo Imperium
Objętość: 254 stron
Inne ilość sztuk: 1
miękka oprawa
format: A4
materiały dodatkowe na płycie CD

Dilvish Przeklęty

skobel ,  21 czerwca 2010

Tytuł: Dilvish Przeklety
Autor: Roger Zelazny
Wydawnictwo: Rebis
Objętość: 290 stron
Inne ilość sztuk: 1
miękka oprawa

Po dwóch stuleciach tortur w Piekle, Dilvish ma tylko jeden cel: zemścić się na tym, który go przeklął… – Jeleraku, najpotężniejszym i najstraszliwszym czarnoksiężniku na ziemi. A ucieczka z Piekła to dopiero początek…

Mechaniczna Pomarańcza

skobel ,  10 czerwca 2010

Tytuł: Mechaniczna Pomarańcza
Autor: Anthony Burgess
wł. John Anthony Burgess Wilson
Wydawnictwo: vis-a-vis etiuda
Objętość: 254 stron
Inne ilość sztuk: 1
miękka oprawa